ESP32 CAM AiThinker - Oprogramowanie 9.2.0(ais-webcam)

Tylko jak? Wgrywając plik blank?
Jakiej wielkości plik wybrać?

Edit:
Używam esptool.py w linux więc sobie pomogłem poleceniem esptool.py -h
Jedna komanda i pamięć czysta:
esptool.py erase_flash

Odzyskałem moduł, dzięki @grzetor.

Jednak nadal mam problem z zasilaniem. Podejrzewam, że jest problem ze stabilizatorem na płytce.

1 polubienie

Te moduły to nie są zbyt wysokiej jakości. Mam niby 2 identyczne, ale jeden kupiony na ali, drugi banggood. Ten z ali jest wyraźnie gorszej jakości. Miałem z zasilaniem kłopoty, jak już zaczął działać, to jest dość niestabilny i obraz jest gorszej jakości.

@Kraszewsky - jestem w tym samym miejscu co Ty - brak obrazu. Czasem wskoczy parę klatek. Ciągłe przypadkowe restarty przy np. przejściu między konsolą a menu.
Edit:
Działa, głupi błąd. Wkleiłem szablon ale zapomniałem odhaczyć pola Activate.

Następnie aktualizacja z OTA ze wskazaniem pliku od AIS i aktualizacja przebiegła z sukcesem:

2 polubienia

Wstaw linki do dokładnie tych plików które wgrałeś. I jaka metoda :wink: Jutro robię kolejną próbę. :wink:

Cztery pierwsze pliki z oficjalnej strony Tasmota:

oraz binarka jak wskazał w pierwszym wpisie @ziom pod tym linkiem
Następnie zamiena już po OTA na plik z tego git AIS
Wgrywam przez esptool.py zgodnie z instrukcjami od Tasmota, łącznie z szablonem.

esptool.py --chip esp32 --port /dev/ttyUSB0 --baud 921600 --before default_reset --after hard_reset write_flash -z --flash_mode dout --flash_freq 40m --flash_size detect 0x1000 bootloader_dout_40m.bin 0x8000 partitions.bin 0xe000 boot_app0.bin 0x10000 tasmota32-webcam.bin

ustawiając odpowiednio port USB

Szablon: + ustawienie GPIO4

{"NAME":"AITHINKER CAM","GPIO":[4992,1,1,1,1,5088,1,1,1,1,1,1,1,1,5089,5090,0,5091,5184,5152,0,5120,5024,5056,0,0,0,0,4928,1,5094,5095,5092,0,0,5093],"FLAG":0,"BASE":1}
  • ustawienie GPIO4 jak podał @ziom
2 polubienia

Witam. Właśnie kupiłem ai-speaker i jako że miałem wolny esp32-cam postanowiłem go dodać, flash poszedł bez problemów moduł pokazał się w ai-speaker dioda led też lecz nie ma obrazu (w ustawieniach modułu jest) w asystencie co muszę włączyć lub ustawić ? Najlepiej łopatologicznie bo nie miałem styczność z mqtt !!!
Krzysztof

Czy masz jakiekolwiek urządzenie z Tasmota dodane do bramki, czy cam będzie pierwsze?

Podłączyłem też wemosa z tasmotą widać 4 przekaźniki i licznik zintegrowałem z chromecastem ale jeszcze nie miałem czasu na eksperymenty, chciałbym zrobić dzwonek na esp-cam i na razie z tym walczę

Zapytam inaczej czy masz wemosa z tasmota zintegrowaną po MQTT?
Mógłbyś wówczas kopiować ustawienia z zakładki modułu konfiguracja MQTT w Tasmota.

Wemos jest zintegrowany, i kamerka częściowo też z bramki mogę sterować diodą led nie ma usługi przesyłania obrazu, w poście o kiełkownicy autor dopisał skrypt i robi zdjęcia kiełkom. Nie wiem jak by to miało wyglądać dla strumienia wideo, i gdzie to dopisywać aby nie rozleciała się konfiguracja bramki

@krzychorna - czy i jak udało Ci się dodać obraz do asystenta domowego AIS? W czym był problem?

ESP32-cam połączony z ais przy konfiguracji pokazuje się strona konfiguracyjna tasmoty wraz z obrazem lecz nie potrafię przesłać obrazu na ekran, mogę sterować diodą. Na razie odłożyłem kamerkę na rzecz termostatu z LYWSD03MMC(udało mi się), jak będzie stabilnie chodził to przerzucę z supli.

Czyli potwierdza się, że nie tylko ja czy @miastek mamy problem z dodaniem obrazu z Tasmota.
Może ktoś podpowie co robimy źle lub prawdopodobnie czego nie robimy aby dodać encję kamery z Tasmota. Może @ziom wie jak to jest z tym strumieniem np. RTSP w ESP32 z Tasmota? Czy wymagana jest jakaś dodatkowa konfiguracja w asystencie oprócz MQTT?

Czy to oznacza, że oryginalne oprogramowanie z Tasmota nie ma włączonego serwera RTSP?

Tak.

Ale kompilacje AIS-Tasmota mają RTSP:

Opisałem krok po kroku jak ja to robię tu:

Powodzenia :peace_symbol:

2 polubienia

Z RTSP to chyba nie do końca tak tasmota 9.3.1 po wydaniu komendy WcRtsp
dom_6D18CC/stat/RESULT = {“Command”:“Unknown”}
a inne komendy Wcxxx działają !

@krzychorna - czy masz na myśli Tasmota od Tasmota czy Tasmota od AIS?
Jak się okazuje w przypadku RTSP nie to samo.

Mam wgrany tasmota od AIS

Ja uzywałem “przełużacza” usb i wgrałem poprawnie tasmotę - niestety po uruchomieniu był:
Brownout detector was triggered

Po wpięciu na krótko - bez “przedłużacza” → odrazu działa :slight_smile:

Tutaj faktycznie jest inne zachowanie niż czystego tasmota - wersja od sviete nie wystawia własnego wifi przy nieudanej próbie połączenia tylko co chwila próbuje się łączyć.
Wersja oryginalna od tasmtota jak się nie uda to wystawia wifi do konfiguracji co jest pomocne