Gniazdko s26 do samodzielnego programowania

Ważne co ma w środku. Wielu producentów odchodzi od układów ESP8266 na rzecz innych układów, których nie można sflashować firmware pod ESP…

@Goral64 - w tym LXU407 - siedzi już nowszy “następca” BK7231N" (w LXU400 raczej tak samo - pcb z nim za blisko obudowy i nie widać) , ale w aplikacji gosund jest dodatkowo log załączeń i wyłączeń oraz ustawienie Przekaźnika powerON/OFF po załączeniu - pamięć stanu. Ciut jakby więcej.

Paczka odebrana. Godzinka roboty i 8 sztuk zaprogramowane (bez lutowania) :tada:

1 polubienie

Paczka odebrana. Fakt, zgłasza się na wifi - jednak podstawowa tasmota tam siedzi. To zasadniczo ułatwia sprawę - bez rozbierania. Miłe zaskoczenie. Jednak, jak na zakończenie projektu ? wyprzedaż po kosztach zakupu za przysłowiowy 1$ nasi ryżowi “przyjaciele” ile na tym? zarobili?. W naszych realiach - trza by było wyprodukować z milion szt. aby być może zejść do poziomu 1$ - w co osobiście wątpię.
Pytanie do @kapryk - co wgrywałeś następne, było by miło utwierdzić się w szczegółach wgrywania - co by nie szukać. - Oczywiście pierwszy post Celina - widziałem i czytałem, chodzi tylko o potwierdzenie czego się ewentualnie spodziewać.

Ja wgrywam najpierw prosty uploader, który posiada praktycznie tylko OTA na pokładzie, czyli “mnóstwo” miejsca z 1MB zostaje dla firmware do wgrania. A potem wgrywam docelowe firmware. U mnie akurat to jest SUPLA, ale co kto lubi/ma.

1 polubienie


@Goral64 -
Trochę się zastanawiam czy pod SSID i hasło wpisać swoją siec do której się ono automatycznie zaloguje? nie chcę wyłożyć się na pierwszym, jak mi jeszcze 15 szt zostało do wgrania :joy:, jeśli tak to jego adres ustalę już w routerze bez problemu. Jednak, pomimo wpisania swojego SSID zgłasza się drugie SSID? Gdzie tu myk?
EDIT2:
umknęło mi skanuj sieci Wifi - stąd było moja lamerskia wątpliwość. To tak jak dawno się nie zmieniało softu - zgodnie z zasadą: JAK Działa TO NIE RUSZAĆ!!!. Jest Ok. Dzięki.

A nie wiem, nie używam sprzętu bezpośrednio podłączonego do HA w AIS…

Doszły wczoraj, dziś zflashowane, jedno już ma nawet przydzielone zadanie :smiley:

1 polubienie

Moje doszły przedwczoraj, ale jeszcze nie zabrałem się za flashowanie :slight_smile:

Hej @Goral64 - na warsztacie pierwsze gniazdko i zaproponowana przez ciebie metoda z updater od Supla. Wgrałem plik od Ciebie po OTA z AIS Tasmota 5.14. Mam nowy AP o nazwie Updater SUPLA ale w przeglądarce nie mam połączenia do GUI pod adresem 192.168.244.100. Czy coś robię nie tak?


obraz

EDIT:
Twardy restart gniazda pomógł (odcięcie zasilania):
image

No tak, bo jak wgrasz updater, to on ma tylko tryb AP i formatkę do przesłania pliku z firmware. Czyli po wgraniu updatera i restarcie kontakt tylko przez sieć Updater SUPLA i 192.168.4.1

Pierwsze gniazdko pod kontrolą ESPHome:


Konfiguracja zaczerpnięta od @bieniu

Moje 8 szt. też przyszło dzisiaj. Fajnie, że jest starsza wersja Tasmoty, która jest mniejsza i pozwala mi wgrać moje firmware do S26 bez korzystania z updatera dwuetapowego :slight_smile: