GPS tracker - rower łódka itp

Hej
Potrzebował bym waszej pomocy, chodzi o to aby wiedzieć gdzie zawsze znajduje się łódka wiosłowa. (ostatnią ukradli) Chciałbym zamontować tam GPS i zintegrować to z naszą jolką.

Jakie urządzenie było by najlepsze do tego ? Konieczne jest wykupienie sim na rok np ?
Chodzi o czas działania, (3 -4 miesiące) może by dołożyć jakiś aku do tego ?

Co myślicie o tym ?

Dzięki za pomysły

Jesli masz stary, nieuzywamy telefon z androidem - zainstaluj na nim apke AIS i wrzuc jakiegos prepaida

1 polubienie

Pomysł dobry ale batt nie wytrzyma 3 miesięcy.

Patnie czy da się zintegrować ten lokalizator co dolałem z Jolką ?

Lokalizator też Ci tyle nie wytrzyma… Nawet gdybyś skonstruował coś co wybudza się jedynie pod wpływem ruchu i nadaje sygnał, to musiałbyś ograniczyć wpływ wiatru czy innych czujników wywołujących ruch łódki.

Lokalizator może wysyłać dane co np 1h, ale nie wiem ile wtedy wytrzyma np. 10000Ah powerbank, może miesiąc,a w warunkach zimowych pewnie krócej.

obstawiam 2 dni max :wink:

Chyba powerbank z ladowaniem solarnym to jedyna opcja

A ten lokalizator który podałem :
Model : X3 Aku+

Czas działania:

  • GPRS na ruch - około 80-90 dni
  • SMS na wywołanie - około 120-130 dni
  • Uśpienie - około 240 dni

da się zintegrować z HA ? Chodzi mi o to aby był widoczny na mapie w HA, lokalizator byłby wywoływany np raz dziennie i ustawił bym strefę w jakiej może się znajdować.

Google nic nie mowia o wbudowanej integracji HA z world-gps.com. Wg mnie musisz sie skontaktowac ze sprzedawca (mowia ze world-gps to ich autorskie rozwiazanie) i zapytac o integracje HA

ok dzięki za podpowiedz

Jeżeli można zmienić IP, to możesz skorzystać z różnych serwisów do śledzenia, a z tego co widziałem to HA ma integrację z Traccar, a to jeden z takich serwisów.
W podane czasy nie wierzę ani trochę