Home Assistant Supervised Dev3 - Ethernet 100 Mbps

kupiłem dzisiaj nową kartę scandisk 64 A1 no i poszło nie wiem dlaczego na tamtych kartach nie działało bo chodzą w kamerach teraz !!! i jest wszystko ok ale dziękuję za sugestię

1 polubienie

No i super.

A ekranik dalej nie działa?

no nie no i te 20 znaków

@sdsi a co Ty tak tego ekraniku żałujesz? :wink: Nie masz innych zegarków w domu? :laughing:

Ale jak koniecznie chcesz to można:

LED Screen Display Control Instructions

Może któraś konfiguracja zadziała, jest też DIY:

1 polubienie

Znam tą tabelkę. Ale ta nasza kochana brameczka dev3 w tej pierwszej wersji (100Mbps) nie łyka tych ustawień. Są w sieci inne - całą masa - i weź tu utraf w trybie 99. Ale mam postęp - udało mi się ożywiść ten ekranik ale na razie czasu dobrze nie pokazuje a to co pokazuje to do góry nogami…:slight_smile: @zielony - pokombinuję i dam znać.

3 polubienia

UPDATE- mam plik od ekraniku, odwróciłem zegar i jest we właściwej proporcji. ALE - nie mogę dojść do ładu z kolejnością wyświetlania liczb z zegara:

Cytat
If the order of the displayed time text is incorrect, you can adjust the order of numbers in vfd_chars='4,0,1,2,3' to vfd_chars='1,2,3,4,0'

Jedno i drugie wyświetla jak chce…Ktoś pomoże? Albo rozszyfruje co za co odpowiada?

Podejrzewam, że chodzi o 1, 2, 3, 4 i 5 cyfrę (lub inny znak), ale że nie mam sprzętu to tylko zgaduję (jakkolwiek wyświetlacze VFD mają zwykle multipleksowany każdy znak osobno).

Czyli konkretnie jak?

1 polubienie

kombinacje cyfr 1,2,3,4,0 (także pominięcie niektórych i zastąpienie innymi) robią takie rzeczy - zegarek miesza liczby, nie wyświetla niektórych, wyświetla w odwrotnej kolejności, czasami pojawia się dwukropek a czasami migająca kropka - w różnych miejscach wyświetlacza; do tego ikonki znikają lub się pojawiają i to w trakcie pracy (jakby były częścią zegarka) :slight_smile:

Znalazłem kombinację - 4,0,1,2,3 - wyświetla się poprawnie czas z migającym dwukropkiem. Za to zniknęły wszystkie ikonki :slight_smile:

W zasadzie może tak zostać. Ale w sumie to ciekawe rozszyfrować ten kod - może pomożesz? :slight_smile:

Cyfra 5 w tym schemacie nie występuje.

@zielony - dałem opis - Dev3 (100 Mbps) i wyświetlacz VFD - #2 przez sdsi

1 polubienie

Cyfra 5 nie występuje, bo w sterowniku wyświetlacza masz 5 fizycznych segmentów o logicznych numerach od 0 do 4.

Zrobiłeś na nich taki test zapisu, jaki sugerowałem, czy olałeś temat?
(radzę zrobić, to jest w twoim interesie)

masz racje zrobię te testy i dam znać
Warning: Only 120548 of 120549 MByte tested.
Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 28.6 MByte/s
Reading speed: 29.9 MByte/s
H2testw v1.4