Inspiracje- o co chodzi? :)

Cześć wszystkim! :wave:

Wiemy, że niektórzy z Was mają dość imponującą ilość integracji i ciekawych rozwiązań, więc może chcielibyście się tym pochwalić? Coś pozornie oczywistego dla jednej osoby może się okazać inspiracją dla innej :slight_smile:

To może być cokolwiek- wygląd Waszych zakładek i kart, tablet z apką na ścianie, audio podłączone do bramki, filmiki pokazujące jak sterujecie głosowo swoim domem, GIFy… Dosłownie wszystko, co uważacie za fajne :slight_smile:

Chętnie będziemy się też chwalić Waszymi rozwiązaniami na profilu FB :ok_hand:
Co Wy na to? :blush:

1 polubienie

to ja pierwszy :wink:
po wczorajszej integracji telewizora z bramką w końcu nie muszę szukać pilota żeby wyłączyć TV :sunglasses:

1 polubienie

Jakie to piękne :heart_eyes:
Pójdzie na fejsa jak nic :star_struck:

1 polubienie

Fajnie to działa, wcześniej przed Jolką albo przez Google home (gdzie wiadomo nie ma polskiego) albo IFTTT gdzie każdą komendę trzeba było ustawiać osobno. Na Jolce tylko integracja i głosowe polecenia same działają bez zbędnej zabawy.

1 polubienie

W temacie inspiracji- doszły do mnie słuchy, że projekt ‘tablet’ to był Twój pomysł, więc brawo brawo :clinking_glasses::clap::ok_hand: dzięki za wsparcie i dobry pomysł :partying_face:

Przed zakupem Jolki tyle zadawałem pytań, że możliwe :stuck_out_tongue_winking_eye:
Dzięki

1 polubienie

Kurzył się biokominek więc postanowiłem go trochę ożywić.
Sterowanie poprzez Sonoff mini z TASMOTA.

Koszt żarówki 21,99 zł

Poniżej są dwie żarówki LED 220V święcące na czerwono które już wcześniej miałem zamontowane.

2 polubienia

Sterowanie kotłem gazowym Ariston EGIS przy pomocy Sonoffa beznapięciowego.
Oczywiście via Jolka - Generic Thermostat. Stary termostat został jako dodatkowe zabezpieczenie jeśli automatyka nie wyłączyła by pieca z jakiegoś powodu to przy 24,3 C wyłączy Euroster.

generic


Docelowo tutaj chcę zastosować Arduino Nano z Ethernet Shield z czujnikiem temperatury i wilgotności i modułem przekaźnika ze względu na wyłączanie WiFi w nocy i brak możliwości sterowania ogrzewaniem.

Oczywiście przyda się do tego mój projekt

1 polubienie

@Iron genialne i fajne :star_struck:
Brawo :clap::clap::clap:

1 polubienie

Dzięki, @Celina a może fachowcy też podzielą się swoimi inspiracjami ? :slight_smile: Ja to dopiero jestem tutaj nowicjuszem więc za dużo jeszcze nie wymyśliłem :slight_smile:

Mam jeszcze alarm oparty na czujnikach RF 433 pir, zalania, dymu, kontaktron. Docelowo do przerobienia też na kabel żeby było pewniejsze. Czujki zalania przewodowe np. Satela kosztują około 100 zł ale wpadłem na pomysł, że można wykorzystać tanie czujki RF i od pinów diody puścić kabel do arduino na wejścia analogowe mierzące napięcie od 0-5V jeśli pojawi się >0 to arduino wykryje alarm :slight_smile: Koszt takiego czujnika to tylko 24,18. Mogą działać dualnie wtedy na RF 433 i kabel :slight_smile:

Wracając do tematu panelu na ścianę to planowałem zrobić na starym tablecie, ale okazuje się że moje stare tablety mają Androida 5 i poniżej więc AISpeakera tam nie wgram. W sieci znalazłem Google Home Hub i jak widać da się na nim uruchomić Home Asistan więc Jolkę pewnie też. Z tym, że pewnie będzie więcej ustawiania i nie wiem jak z ciągłym na słuchem dla Jolki.


Można go kupić za około 350zł.
Ewentualnie kupić tablet z androidem powyżej 6.
Koszt podobny.
Co myślicie?
1 polubienie

Żeby nie było rozczarowania - niestety nie da się się tam mieć takiej funkcjonalności jak na telefonie czy tablecie z systemem Android.

To urządzenie jest mikrofonem z wyświetlaczem połączonym z usługami Google Home w chmurze zaprojektowanym po to żeby przesyłać dane z Twojego domu do Google. Nie zainstalujesz na nim żadnej aplikacji, nie skorzystasz z mikrofonu w żaden inny sposób niż przesłanie danych do Google.

To co jest na filmie, to nie jest HA uruchomiony na Google Home Hub tylko cast z interfejsu webowego HA na ChromeCast wbudowany w Home Hub.
Czyli wszystko co z tym zrobisz to będziesz mógł przesłać widok z Asystenta domowego do wyświetlenia na Home Hub (tak samo jak możesz przesyłać stronę z przeglądarki na tv).

Dotyk działa dzięki " manipulating code" (nie wiadomo po której aktualizacji przestanie działać).

Dla osób które mają już takie urządzenie (Google Home/Nest Hub) cast z HA jest bardzo przydatny - to urządzenia nabiera wreszcie jakiejś funkcjonalności i sensu :wink:

Kupienie tego urządzenia przez użytkownika obeznanego z technologią i z myślą o integracji z Asystentem domowym może okazać się niepotrzebnym rozczarowaniem.

Tu jest wieccej w temacie tego jak to działa:

Oczywiście 350 zł to nie majątek - doradzam przekonanie się i własne eksperymenty. Zrobisz z tym dokładnie to samo co na tych filmach, ale obawiam się, że odczucie fajności i funkcjonalności może być inne :wink:

2 polubienia

Dzięki za informację. Poczytałem i wg mnie nie ma sensu się pchać w Google Home/Nest Hub. Lepiej w tablet z AISpeaker na pokładzie.

1 polubienie

Też takowe mam i fakt apki nie da się wgrać na tą wersję Androida ale można uruchomić stronę AIS na Mozilli i mieć podobną funkcjonalność :slight_smile: u mnie to zdaje egzamin bo tablet wisi na ścianie :slight_smile: . Muszę tylko wygooglować jak zmienić aby tekst był czytany po polsku a nie po angielsko-polsku :wink: ewentualnie wgrać Chrome.
Na Chrome Jolka czyta po Polsku a na Mozilli już nie. Ma ktoś rozwiązanie?