Instalacja ebusd

Witam.

Chce zainstalować ebusd na AIS by komunikować się z piecem (Saunier Duval) przez adapter v3 ze strony ebusd.eu
Instaluje ebusd według readme (ebusd-debian/README.md at master · john30/ebusd-debian · GitHub) ale wywala mi błąd przy dodawaniu paczki do listy:

~ $ wget -O sources.list.d/ebusd.list https://raw.githubusercontent.com/john30/ebusd-debian/master/ebusd-default-buster.list
sources.list.d/ebusd.list: No such file or directory
~ $

Ktoś ma już dodaną taką integrację? Proszę o radę jak ją zainstalować :slight_smile:

Może ktoś chociaż ma jakieś wskazówki jak można to ogarnąć :confused:

Linux na bramce to nie Debian. Więc pewnie jest problem z drzewem katalogów i dlatego dodanie tego repozytorium skutkuje błędem.
To są moje domysły, za cienki jestem aby pomóc…

Po wpisaniu ~ $ apt-get update
Dostaje:
Ign:1 Linux main apt repo for AI-Speaker.com dom InRelease
Ign:2 Linux main apt repo for AI-Speaker.com python InRelease
Hit:3 Linux main apt repo for AI-Speaker.com dom Release
Hit:4 Linux main apt repo for AI-Speaker.com python Release
Ign:5 Linux main apt repo for AI-Speaker.com dom Release.gpg
Ign:6 Linux main apt repo for AI-Speaker.com python Release.gpg
Reading package lists… Done

Czy nie jest przypadkiem tak że packgages jest podczytywane z zewnątrz?
Czy można zatem pomóc jakoś AIS Team w dodaniu ebusd do repo AIS?

To sa fakty :slight_smile: , w linuxie root directory wskazuje na katalog główny \, AIS uruchomione jest w środowisku Android i dlatego:

Zatem jak powinny wyglądać komendy dla zainstalowania ebusd?

wget -O ebusd.list https://raw.githubusercontent.com/john30/ebusd-debian/master/ebusd-default-buster.list

daje 2021-08-16 22:05:07 (227 KB/s) - ‘ebusd.list’ saved [62/62]

ale potem apt-get install ebusd

daje

Reading package lists… Done
Building dependency tree… Done
Reading state information… Done
E: Unable to locate package ebusd

Raczej w środowisku Termux…

Ebusd na debiana przychodzi skompilowany pod: amd64 arm64 armel armhf i386 (za ebusd-debian/distributions at master · john30/ebusd-debian · GitHub linia 6). Na bramce masz armv7l albo armv8l, więc architektura procka wydaje się być niezgodna - @jolka proszę o potwierdzenie.
Jeśli rzeczywiście jest niezgodna, to nawet jak zainstalujesz, aplikacja się nie uruchomi - musiałbyś kompilować ręcznie.

Cześć poradziłeś sobie jakoś z tym tematem ?

W między czasie dołożyłem jeszcze sterownik BoneIO z debianem i tam doinstalowałem ebusd

Z tego co widzę można dołożyć ESP do adaptera:

Tak właśnie mam ale co dalej

Ja nie wiem, ale z tego co widzę na tym obrazku to brakuje Tobie tego elementu układu?

Czyli jak dobrze rozumiem demona/usługi.

Masz może działający serwer z Docker?
Jest obraz kontenera dla tej usługi:

https://hub.docker.com/r/john30/ebusd

urządzenie ebus które posiadam łączy się z kotłem w tym interfejsie (ebus) i rozgłasza bezprzewodowo do sieci wifi. Teraz na bramce AIS chyba powinna być dodana obsługa, ale nie działa tam superwizor wiec nie mogę dodać. chodzi o repo GitHub - LukasGrebe/ha-addons: Addons for Home Assistant

Z tego co właśnie czytam, to potrzebujesz usługi demona ebusd dla komunikowanie się z adapterem na ESP.
Twórca oprócz sprzedaży bramek dobrze opisał i przygotował swój projekt.
Moim zdaniem, jeśli koniecznie chcesz uruchomić tę usługę na bramce AIS, to nie obędzie się bez własnej kompilacji. Jest to również dobrze opisane w dokumentacji. Dodatkowo należało by taką usługę włączyć na stałe w menadżerze oprogramowania PM2 na bramce.

Dodatek Addons to nic innego jak kontener Dockera przygotowany pod HA z Supervisor.
Dlatego pytam, czy masz jakiś NAS lub inny serwer, na którym można postawić tę usługę. Wówczas połączysz ją z HA na bramce przez krótki zapis w pliku konfiguracji:

# Example configuration.yaml entry
ebusd:
  host: 127.0.0.1
  circuit: "700"

Dziękuje za zainteresowanie tematem i chęć pomocy :heart_hands: ale mam żadnego nas’a niestety wiec nie mam jak postawić kontenera. Przeszedłem na binarki termux na bramce myślałem , że to coś pomoże ale nie

Możesz spróbować kompilacji. Twórca zrobił dobrą robotę i jeśli tylko nie będzie brakować jakiś zależności w Termux, to będzie dość prosta operacja.

wydając polecenie
~ $ wget -qO - https://raw.githubusercontent.com/john30/ebusd-debian/master/ebusd.gpg.key|sudo apt-key add -

otrzymuję

Warning: apt-key is deprecated. Manage keyring files in trusted.gpg.d instead (see apt-key(8)).
E: Ability to run this command as root has been disabled for safety purposes.