📦 Nowe wersje pakietów binarnych w repozytorium APT

:package: :package: :package: :package: :package: :package: :package: :package: :package: :package: :package: :package: :package: :package: :package:
:package: :package: :package: Nowe pakiety w repozytorium APT :package: :package:
:package: :package: :package: :package: :package: :package: :package: :package: :package: :package: :package: :package: :package: :package: :package:

:warning: To ogłoszenie dla tych, którzy sami w konsoli instalują pakiety binarne na bramce.
Oczywiście, nie trzeba instalować pakietów ręcznie, wystarczy poczekać na aktualizację - wszystko zostanie wykonane automatycznie podczas kolejnej aktualizacji.

Niestety JFrog Bintray ogłosił zamknięcie swoich repozytoriów (będą działać jeszcze tylko kilka miesięcy)

nie nacieszyliśmy się za długo darmowym hostingiem pakietów, który ogłosiliśmy tu:

Dlatego wróciliśmy do kompilowania i hostowania pakietów binarnych na własnym serwerze:

https://powiedz.co/apt/

Oczywiście nie jesteśmy sami, dotknęło to tysiące projektów… ale nie ma tego złego, nauczyliśmy się kilku rzeczy. Dzięki temu wprowadziliśmy podobne rozwiązanie i usprawniliśmy proces automaycznego kompilowania paczek i ich publikowania w naszym testowym repozytorium :slight_smile:

Aktualizacja pakietów binarnych zostanie wydana niebawem na BETA i na koniec miesiąca na kanale stabilnym. Gdyby ktoś się już nie mógł doczekać :wink: to wystarczy wpisać 3 komendy w konsoli:

apt update
apt upgrade
apt reinstall python

PS
załataliśmy przełaczanie repozytoriów podczas używania nakładki na apt.
pkg powinno być już ok, ale i tak oficjalnie używamy apt

1 polubienie

To co jest teraz w

/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/etc/apt/sources.list

czyli

deb https://termux.org/packages/ stable main

nie działa. Co wpisać zamiast tego? Czy to jest ok?

# The main AI-Speaker repository:
deb [trusted=yes] https://powiedz.co/apt dom stable
deb [trusted=yes] https://powiedz.co/apt python 3.9

Tak, tak to powinno wyglądać.

dokładnie tak - to są nasze ustawienia i tylko takie są OK
jak ktoś ma inne repozytorium to znaczy, że coś sam przestawił (świadomie bądz nie) wpisując coś w konsoli.
Wiemy, że dochodziło do zmiany repozytorium po wpisaniu komendy pkg… ta komenda mogła być podpowiedana w konsol - to jest już poprawione w nowych binarkach.

Oczywiśie jeżeli ktoś obsługuje system zgodnie z instrukcją (używa apt) to takie rzeczy się nie dzieją.

Dziękuję. No ja tam nic nie grzebałem i firmowo po zakupie dev1 z głośnikiem miałem te niedziałające wpisy… :slightly_smiling_face:

@jolka: zaktualizowałem ręcznie pakiety z APT, spowodowało to aktualizację komara (:slight_smile:) do
obraz
tylko problem taki że nie można się z nim połączyć z zewnątrz.
Sprawdziłem plik konfiguracyjny, wszystko jest tak samo (tzn nie ma żadnych zdefiniowanych zmiennych, wszystko zahashowane).
Taki stan rzeczy sprawia że np zigbee działa (bo łączy się lokalnie) ale integracja tasmota już nie (bo urządzenie łączy się spoza bramki). Innych rzeczy nie sprawdzę bo MQTTExplorer też się nie łączy
plx fix :slight_smile:
EDIT:
dobra, nie było tematu :slight_smile:

Brakuje dowiązania pip do czegoś (pip2, pip3.9):


Na starszej wersji jest osobna binarka:

czytałeś opis powyżej?

Dziękuję. Nowe repo działa. W końcu poszło apt install mc - to pierwsze co zawsze instaluję w linuxach :crazy_face:

1 polubienie

Oczywiście nie zauważyłem :cold_sweat:

1 polubienie

@Jolka - czy coś się zmieniło w repozytoriach?

teraz są błędy (Forbidden!) na adresie https://dl.bintray.com/grimler/game-packages-24/dists/games/InRelease po wywołaniu apt update

Masz błędne repo, zobacz 📦 Nowe wersje pakietów binarnych w repozytorium APT - #4 przez jolka

To nie jest prawda. Mam właśnie dokładnie te. Działały jeszcze ze 2 tyg temu.

DEV 3:


DEV 1:

W obu jeszcze kieruje do pkg
obraz

obraz
czyli “na już” można pozbyć się tych 2ch plików z usr/etc/apt/sources.list.d/
@jolka podpowiesz czy znalazły się tam przypadkiem czy tak ma być, żebyśmy sobie większego kuku nie zrobili? Ja na Franku beta jestem (DEV2), u mnie działa…

Czyli REPO JUŻ działa. Ok - dzięki.

Tak, alternatywne repozytoria doinstalowywał stary pkg (nakładka na apt).
To jest już poprawione pkg nie zmienia już repozytoriów na alternatywne.
Czyli wystarczy usunąć te pliki, i zaktualizować binarki za pomocą apt i będzie już OK.

Żeby nie zrobić sobie problemu wystarczy:

  • nie instalować samemu pakietów z konsoli, nie ma takiej potrzeby pakiety są aktualizowane automatycznie podczas instalacji
  • jak już musimy instalować to używamy apt tak jak to jest w dokumentacji i w każdym naszym przykładzie na forum
  • jak już musimy pkg bo tak podpowiedziało, to nic się nie stanie, bo poprawione pkg nie zmienia repozytoriów

Repozytoria same nigdy się nie przełączyły, wymagało to wpisania komendy pkg którą my nigdy nie wspieraliśmy. Każdy kto eksperymentuje wpisując coś w konsoli, a potem nie wie co się stało, może zawsze w prosty sposób wrócić do domyślnych kodów i ustawień:

1 polubienie