Instalacja przy wejściu na posesję - sonov SV, wideodomofon, skrzynka na listy

Dzień Dobry Wszystkim

Jako ze jestem szczęśliwym posiadaczem DEV3 to chciałem stworzyć rozwiązanie które może działać na zewnątrz (zimą temp do -30,).

Przy wejściu na posesję mam punkt z zasilaniem 230v plus UTP wpięte do switcha w mojej sieci (mógłbym kombinować z WIFI ale jak jest LAN to zastanawiam sie czy warto).

  • wideodomofon DHI-VT02111D-P-S2 (zdecydowałem się na niego dzięki kolegom z forum :slight_smile:
  • sonoff SV
  • E18-D80NK (skrzynka na listy)
  • DS18B20

Pomysł:

W słupku przy bramce chciałem założyć puszkę w której będą doprowadzone kable.

Sonoff SV

  • otwierać bramę
  • sprawdzać czy brama zamknięta (kontaktron)
  • mierzyć temp na zew
  • stan skrzynki na listy

Wideodomofon

  • RFID
  • elektro zamek w bramce
  • przycisk i ogólnie obsługa przez SIP (dostępne w AIS)

Szambo (nie wiem jeszcze jakie rozwiazanie czy po kablu czy po wifi/zigbee)

  • stan czy pełne

Transformator AC-DC do videomofonu

Szukam jakiegoś modułu zamiast sonoff SV który byłby po LAN (Tasmota mile widziana, może WT32-ETH01? ) oraz switcha rj45, aby można podłaczyć wideodomofon i właśnie ten moduł.

A może jakieś inne prostrze rozwiąznanie na ten projekt.

Jeśli wiesz coś o zintegrowaniu tego wideodomofonu po SIP z AIS Panel, to chętnie poznam odpowiedź na pytanie - jak? Mnie się nie udało, ale nadziei jeszcze nie straciłem… Obraz może i można podejrzeć ale audio chyba zadziałało (już nie pamiętam), przy otwieraniu rygla - poległem. Najgorsze, że nie połączyłem wszstkiego ze sobą. To jest VTO + tablet z AIS Panel + minitor Dahua VTH, że o ryglu i kontaktronie nie wspomnę. Więc jest u mnie nadal VTO jako serwer SIP, ze swoim monitorem od Dahua a na tablecie aplikacja DMSS.
Nie będę się rozpisywał o reszcie, gdy nie wiem czy główną, zakładaną funkcjonalność osiągniesz.

BDW

Gdzie tak zimno?

Minus 30 to taka zakładana maksymalna wartość. Odnośnie integracji wideodomofonu po SIP z AIS Panel to będę walczył. Napewno będzie trzeba cos dopisać and nie ma rzeczy w programowaniu nie do zrobienia :slight_smile:

Pytanie jednak to jaki moduł zastosować po lan żeby mieć kilka GPIO na czujniki ?

Zazdro :pleading_face:

Nie mam doświadczenia z tymi Ethernet, ale jako fan Tasmota, zaczął bym od tego co jest w dokumentacji obsługiwanych płytek:

Tylko jeszcze jedno:

VTO (po LAN) + ESP z Ethernet = 2xUTP z mojej matematyki…

1 polubienie

Nie mam doświadczenia z tymi Ethernet, ale jako fan Tasmota, zaczął bym od tego co jest w dokumentacji obsługiwanych płytek:

Dzięki !!! moje załozenie się potwierdziło i można zrobić to na : Wireless Tag ESP32 Ethernet Development Board (WT32-ETH01) Configuration for Tasmota
Do tego jakaś obudowa, zasilanie, listwa stykowa i gotowe :slight_smile:

Dam znać jak skończę i udokumentuję.

Jak ktoś ma jakieś pomysły, doświadczenia. Proszę o info, moze stworzymy coś fajnego, integralnego z AIS :slight_smile:

1 polubienie