Instalacja tuya local bez HACS, w jaki sposób?

Cześć, chciałbym zrobić integrację z tuya local,. Mam dużo urządzeń od tuya i nie zamierzam wgrywać innego oprogramowania, czy jest sposób aby zrobić integrację tuya local bez HACS ewentualnie z HACS i jak?


Czyli pobieram plik zip, rozpakowywać i do folderu custom components… Rstasrt bramki i szukać w integracjach Jolki?

dokładnie tak jak piszesz :slight_smile: :slight_smile:

Przesyłanie: IMG_20210409_210705.jpg… Przesyłanie: IMG_20210409_210658.jpg… Przesyłanie: IMG_20210409_210650.jpg…


Zrobiłem jak radzicie i nie ma integracji w Jolce?
W czym problem?

Logger: homeassistant.loader
Source: loader.py:799
First occurred: 21:05:24 (1 occurrences)
Last logged: 21:05:24

You are using a custom integration localtuya which has not been tested by Home Assistant. This component might cause stability problems, be sure to disable it if you experience issues with Home Assistant

jest napisane że go używasz wpisz local tuya

w jaki sposób jak go nie ma w integracjach ??

to spróbuj przez HACS

Nie mam HACS. Jak go zainstalować ?

1 polubienie
1 polubienie

Dobra HACS zainstalowany. Robiłem dokładnie w ten sam sposób co local tuya. Ciekawe dlaczego jedno poszło drugie nie. Dzięki panowie za pomoc :grin:

Wpiąłem do AIS 5 żarówek wifi marki Nous przez LocalTuya (ręczna instalacja w custom_components) - by wyciągnąć klucze użyłem BlueStack4+BSTweaker6 ze starą apką Smart Life odczyt z pliku xml ;). Integracja działa, jedynie mam zastrzeżenie do dużej liczby logów błędów gdy żarówki są niezasilone tzn brak ich na sieci wifi :star_struck: .

Witam czy ktoś może wyciągnąć key jakiś tutorial albo link?

To powinno ci pomóc: HOW TO - Get All Local Tuya Keys (ALL KEYS, SIMPLE, NO SOLDERING) - YouTube

Tak przeglądałem to ale nie mogę się połapać robiłem według instrukcji ale coś mi nie działa

śr., 22 wrz 2021, 20:24 użytkownik Cezary.K z AI-Speaker <ai_speaker@discoursemail.com> napisał:

Coś… więc na co liczysz?

Kolejny poradnik, krok po kroku.