Integracja AIS supla

Witam,

Obecnie w supli zostało wprowadzone ograniczenie 1000 requestów na godzinę. Z racji tego urządzenia dodane w bramce przez oficjalną integrację przestają być widoczne po pewnym czasie i stają się niedostępne. Czy istnieje sposób na zmniejszenie częstotliwości odpytywania serwera supli przez bramkę? Mam tylko kilka dodanych a pomimo tego przestają być widoczne po kilkudziesięciu minutach.

Cześć,

to ciekawe, sprawdzimy. Masz jekiegoś linka do tej informacji o limicie?

Integracja z SUPLA nie ma obecnie ustawianej częstotliwości, używa SCAN_INTERVAL domyślny dla wszystkich encji, które są typu pull w HA → 30 sekund.

Jeżeli limit to 1 000 na godzinę a robimy dla każdego urządzenia 2 zapytania na minutę, tj. 120 na godzinę. To limit zostanie przekroczony, jeżeli ktoś ma ponad 8 urządzeń.

Można zmienić ten limit (może będzie trzeba to zgłosić do HA, bo my dodaliśmy do istniejącej integracji konfigurator). Tylko czy taka integracja, która nie pokazuje aktualnego/prawdziwego statusu urządzeń ma sens…

https://forum.supla.org/viewtopic.php?f=24&t=4595&p=67743&hilit=quota#p67743

No właśnie mam tylko 8. Z ciekawości wyłączyłem jeszcze kilka encji z integracji supli i zostawiłem 4 rolety. I dalej po kilkudziesięciu minutach urządzenia robią się niedostępne.

Daj sobie spokój z suplą. Wgraj tasmote, lub EspHome i masz wiele problemów z głowy.

1 polubienie

Tak zrobiłem z wszystkimi modułami, zostały mi rolety na oryginalnych sterownikach zamela… :grimacing:

Tu masz opisane co i jak Soft dla rolet/ elektrozaworów

Rozumiem kolegę lukasz, za skarby nie chciał bym bebeszyć swoich puszek z modułami Zamela do rolet. Pamiętam za dobrze jak trudno je tam upchać. Do tego jeszcze lutowanie i flash-owanie. Obudowy nie są projektowane do ich otwierania. Chyba, że da się bezprzewodowo z OTA. Da się z Supli na inny ESPHome czy Tasmota bez otwierania? Ktoś coś…?

Z tego co wiem, bez otwierania się nie da. Zamel tak to buduje, że ma być Supla i koniec.

@lukasz

Tego nie ma jeszcze na kanale beta, będzie wydane z kolejną wersją > 0.109.4b0

ustawiliśmy SCAN_INTERVAL = timedelta(seconds=60) dla urządzeń SUPLA: switch, cover i gate

Zobaczmy czy to pomoże, jak tak to może dodamy parametr SCAN_INTERVAL do konfiguratora integracji, żeby każdy mógł sobie ustawić w zależności od ilości urządzeń które ma.

Poniżej test na 2 urządzeniach - update działa co minute:

1 polubienie

Świetnie.
Na koncie w supli jest też licznik żądań dostępu do api ale póki co nie pokazuje właściwie żądań. Ale można by go wykorzystać gdyby była możliwości ustawienia własnych parametrów SCAN_INTERVAL. Wtedy każdy mógłby sobie dostosować do ilości urządzeń.

I na czym w końcu stanęło? Chciałbym zmniejszyć interwał do np. 15 sekund. Mam swoją instancję Supla Cloud i sam sobie decyduje o limitach :wink:

W aktualnej wersji możesz ustawić SCAN_INTERVAL przy dodawaniu integracji AIS Supla:
image

A skoro już dodałem, to gdzie to teraz zmienić? I chciałbym częściej niż co 30 s.

Tylko usunięcie integracji i utworzenie ponowne wchodzi w grę? Czy można to zrobić bezt takiej drastycznej opcji?

Trzeba usunąć i ponownie dodać, zmiana opcji integracji to coś, co jest jeszcze w trakcie opracowywania… docelowo będzie taka funkcjonalność.

Poraz kolejny gdy zajrzałem do logów to znalazłem taki wpis dotyczący tej integracji (mimo iż zwykle działa poprawnie to czasami potrafi mi zmienić status urządzenia w supli na offline co uniemożliwia sterowanie nimi gdy klikam w guzik z tą encja i muszę je restartować np przez ponowne odłączenie i podłączenie zasilania)

Logger: homeassistant.components.cover
Source: components/cover/init.py:342
Integration: Roleta (documentation, issues)
First occurred: 1 listopada 2020, 18:05:02 (2 occurrences)
Last logged: 1 listopada 2020, 18:05:02

  • CoverDevice is deprecated, modify SuplaCover to extend CoverEntity
  • CoverDevice is deprecated, modify SuplaGateDoor to extend CoverEntity

Bo do tej pory czyli przed zakupem bramki i integracja z ha nie miałem takich problemów które występują sporadycznie

Ta integracja nie ma wpływy na to czy urządzenie będzie podłączone do serwera supli, Szukaj problemu po stronie modułu lub routera.

1 polubienie

Czyżby ta integracja za niedługo nie będzie potrzebna ? Bo supla wprowadza natywne wsparcie da mqtt

Dzisiaj w logach zauważyłem taki wpis i nie wiem o co chodzi bo nie reaguje nawet guzik w ha od supli

Logger: homeassistant.helpers.entity
Source: components/ais_supla/init.py:189
First occurred: 19 stycznia 2021, 14:32:19 (1847 occurrences)
Last logged: 22:22:17

Update for cover.wemos fails
Traceback (most recent call last):
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/helpers/entity.py”, line 278, in async_update_ha_state
await self.async_device_update()
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/helpers/entity.py”, line 474, in async_device_update
raise exc
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/concurrent/futures/thread.py”, line 52, in run
result = self.fn(*self.args, **self.kwargs)
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/util/init.py”, line 239, in wrapper
result = method(*args, **kwargs)
File “/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/homeassistant/components/ais_supla/init.py”, line 189, in _update
self.channel_data[“id”], include=[“connected”, “state”]
KeyError: ‘id’

1 polubienie