Integracja Sonoff (urzadzenia z oryginalnym firmwarem)

Nie ma prostszej metody bez zmiany oprogramowania w Sonoffie na integrację z ha?

Prostrzej metody na co?

Aby dodać sonofa do ais’a bo czytając ten wątek wiele może tu się namieszać podczas używania tych komend

Wyszukaj sobie informacji w necie, wystarczy wpisać cztery słowa Sonoff EweLink Home Assistant.

Dla przykładu pierwszy z brzegu artykuł:
https://hejdom.pl/blog/22-home-assistant/178-home-assistant-sonoff-sterowanie-po-lan.html

Wiele możesz również namieszać przez instalację HACS…

1 polubienie

Tylko że hacs nie jest wspierane przez ha oraz Ais więc jedyna opcja chyba jest integracja przez google home a potem przy pomocy jolki tylko że też często są problemu z dodaniem tej integracji

Dlatego gdzie tylko można wgrywam Tasmota…

Wgrywając niestandardowe oprogramowanie tracimy możliwość sterowania głosowe przez alexe i google home więc w mojej opinii to więcej tracimy niż zyskujemy Że tak powiem coś kosztem czegoś (zamiast 3 aplikacji i możliwości sterowania przez różne portale zewnętrzne mamy tylko jedną możliwość sterowania)

Ja uważam to za zaletę, że mogę wszystkim sterować z jednego miejsca bez korporacyjnej chmury. Nie zależy mi aby ze wszystkim gadać. Powtarzalne czynności mają wykonywać się w automatyzacjach. Do tego nie potrzebuję trzech aplikacji różnych dostawców.

1 polubienie

Urzadzenia z softem Tasmota sa rozpoznawalne przez Alexe. Nie wiem jak z GH bo akurat czesciej uzywam Alexy niz Asystenta Google.

1 polubienie

Ktoś coś więcej może powiedzieć/spróbować czy działa?
https://www.facebook.com/1194108247346790/posts/3991119070979013/

1 polubienie

Zainstalowane wypróbowane, działa i to nawet niezle. Leżały mi dwa sonofy w szafce z 2 miesiące i czekały na fleszowanie, no i proszę :slight_smile: działają bez :wink:

No to możesz dla potomnych wytłumaczyć po kolei jak to zrobić. Będziemy wdzięczni, mój programator nie działa, a sonoffy leżą i się kurzą.

1 polubienie

Ja dodawałem według instrukcji z załączonego wyżej linka, mam homeassistanta hass.io a do niego podpięty jest AIS poprzez mqtt.