Home Assistant API i eWeLink

taka ciekawostka,

eWeLink (Sonoff) ogłosił oficjalną integrację z HA

https://www.reddit.com/r/homeassistant/comments/n9vghs/ewelink_official_home_assistant_addon_released/

ten wpis skomentował autor HA (Paulus Schoutsen), najpierw pod postem Sonoff napisał:

“Ten dodatek to duży hack i nie polecałbym go używać.”

a potem HA dodał post wyjaśniający dlaczego ważne jest lokalne sterowanie a nie otwarte API…

Ciekawe jest to, że producent widzi trend i próbuje zwiększyć atrakcyjność sprzętu, ale “nie dogadał się” z Paulusem. Jak model biznesowy się nie zgadza z linią HA, to dostarczenie funkcjonalności nie jest proste.

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Stawiam na to, że HA po “przejęciu ESP Home” chce wypuścić urządzenia na ESP działające lokalnie. Integracja z Sonoff (którego ceny są nie do pobicia) nie jest teraz na rękę.
Może się mylę, zobaczymy za kilka miesięcy :slight_smile:

2 polubienia

W jaki sposób można dodać tę (link) integrację do Ais?

W aktualnej sytuacji trzeba posiadać chyba nie wspierane przez Ais hacs lub custom_components lub jak ja np. przez node-red + alexa

1 polubienie

Dzięki, będę próbował.

Na własne ryzyko…

Tak, wiem. To jedyne na czym mi zależy z niestandardowych integracji. Szkoda tylko, że nie jest ona wspierana oficjalnie przez Ais. Na pewno wiele osób by z niej skorzystało i była by to dobra “reklama” dla Ais.

1 polubienie

Skopiowalem katalog integracji ewelink do custom_components. Po restarcie bramki, integracja ta nie pojawia się w GUI. Co robię nie tak? Podobno już nie trzeba modyfikować pliku konfiguracyjnego, Ha powinien sam znaleźć integrację. Ktoś może mi pomóc?