Integracja z ESPHome

Też jeszcze nie sprawdzałem, ale myślałem tak: tworzę plik yaml w wierszu poleceń, otwieram plik i piszę program w notepad++ robię zapisz i kompiluje w wierszu poleceń gdzie od razu pokaże mi błędy w składni. Wydaje się wygodniej.

W takim razie zobacz:

Pytanie do tych, którzy mają dodane urządzenia ESPHOME na bramce (węzły integracji). Czy urządzenie znika po restarcie bramki.
Niestety za każdym razem gdy bramka uruchamia się na nowo tracę integrację z ESPHOME. Jest powiadomienie o wykryciu nowego urządzenia i węzeł EspHome muszę dodać na nowo.

Może masz problem zwiazany z bugiem z integracją wbudowaną Spotify, która powoduje znikanie innych integracji.

1 polubienie

Dzięki za trop. Na moim środowisku testowym - czyli HA w docker na Linux działa super.

Dzięki, to był celny strzał. Odinstalowanie Spotify i ponowna integracja pomogły. ESPHome pozostaje niezmieniony po restarcie.

1 polubienie

Przestały mi się komunikować moduły z wgranym EspHome. Macie u siebie też taki problem, czy to ja coś namieszałem :smiley:
Oprócz AIS dodałem jednocześnie ESP Home do inne instancji Home Assistant. Działało kilka dni na obu, a od wczoraj na AIS już nie działa. Usunałem moduły z HA i AIS i chcąc dodać ponownie do AIS już się nie daje. Integracja jest ok?

U mnie działa. Mam również dodany moduł do HA testowego, który nie chodzi ciągle. Problemów nie zauważyłem. Instalacja AIS na kanale stabilnym ( 0.114.5 )

Idą zmiany, ESPHome wgrywanie z przeglądarki…

Edit:
Nawet fajnie to działa:

Do kompilacji plików bin dashboard zainstalowany dwiema komendami:


Podsumowując bez AddOn w HA z Supervisor można też dość łatwo tworzyć, edytować i dodawać węzły ESPHome.

2 polubienia

Po awarii HA na Rpi zakupiłem bramkę AI-Speaker i próbuję odtworzyć konfigurację.
Mam wgrane ESPhome na poszczególne urządzenia. Jak je dodać do AI?
@Cezary.K mógłbyś mi podsumować jak to zrobić?

Podmień IP bramki na taki sam jak miałeś mqtt poprzednie, żeby esphome zalogowało się do mqtt na AIS i automatycznie wszystko sie pojawi w AIS.
Chyba że miałes na hasło i jakieś dodatkowe ustawienia, to wtedy musisz zeminić konfiguracje esphome.

1 polubienie

IP mqtt? to jest to samo IP jakie miało RPi?

Jeżeli miałeś na tym RPI serwer mosquitto to tak, to jest to samo.

Zmieniłem IP, uruchomiłem ponownie bramkę, ale automatycznie nic się nie pojawiło.
(Tyle że w międzyczasie już ogarnąłem jak je dodać od nowa ręcznie)

Jeżeli masz poprawne IP do serwera mqtt w esphome oraz “api:” to w ais automatycznie wykrywa urządzenie, restart również urządzenia nie tylko bramki

Po kilkugodzinnym braku prądu straciłem połączenie z sonoffem z ESPhome.
Jak mogę je przywrócić?

Pokaż yaml’a a powiemy (być może) co da się zrobić.

Mam je dodane przez integrację ESPhome. Plik configuration.yaml mam domyśłny, nic jeszcze ręcznie nie dopisywałem.

Chodzi mi o config yaml do ESPHome. Urządzenie coś sygnalizuje, mruga, daje znaki życia, itp?