Integracje Home Assistant - jak dodać?

Odgrzebałem jakiś czas temu zakurzoną bramkę DEV1, zrobiłem pełną aktualizację do najnowszych komponentów, trochę się zapoznałem ze środowskiem, dodałem pierwsze urządzenia i automatyzacje.

Chciałem poczynić kolejne automatzacje, ale zabrakło mi odpowiednich komponentów.
W takim razie przegrzebuje dokumentacje i jest http://www.ai-speaker.com/docs/ais_iot_index

" Na Bramce IoT dostarczamy zainstalowaną największą na świecie otwartą platformę do sterowania automatyką domową , dzięki temu do Asystenta domowego można podłączyć ponad 2300 różnych komponentów ."

No to myślę super. Szukam odpowiedniej integracji i jest Slack - Home Assistant . Wygląda raczej prosto. Klikam przycisk Add integration. Podaje ip bramki. Zostaję przekierowany na bramkę, loguję się i …

Błąd

This integration does not support configuration via the UI. If you followed this link from the Home Assistant website, make sure you run the latest version of Home Assistant.

Próbuję dodać jeszcze Konfiguracja-> Devices & Services-> Dodaj integrację
Ale tam tylko smutna lista kilkudziesięciu integracji. Jeszcze znajduję informację:

Żadne integracje nie pasują do Twojego wyszukiwania. Integracja, którą chcesz skonfigurować, może być jeszcze niedostępna do skonfigurowania za pomocą interfejsu użytkownika.
Więcej jest dostępnych na stronie integracji [Asystent domowy].

Czyli według tej informacji pierwsza ścieżka była dobra.
Czy ja robię coś nie tak?
Czy moja bramka działa nie tak jak trzeba po updacie?
Czy coś jeszcze innego?

No i nareszcie jak mogę dodawać integracje z home-assistant ?

Przegrzebałem całe forum i odpowiedzi na żadne z powyższych pytań nie znalazłem. A może, źle szukam?

Witamy na forum.

Potrzebne są szczegółowe informacje. Zła wiadomość - sprzętowo DEV1 nie nadążyła za rozwojem Home Assistant i nie będzie możliwości uaktualniania HA.

A zaczęło się od tego:

Pokaż tę zakładkę gdzie jest wersja oprogramowania bramki:

Cześć :slight_smile:
Wpadłem tak trochę po chamsku bez przywitania.
Jak porównuję wersję, które wrzuciłeś z moimi to częściowo wyglądają na mocno archaiczne.
Czyli rozumiem, że aby cieszyć się wszystkimi udogodnieniami nowej wersji bramkę powinienem odłożyć do kartonika i postawić na innym sprzęcie?