📆 Kalendarz wydań Asystenta domowego

:calendar: Kalendarz wydań systemu Asystent domowy jest publicznie dostępny

Można kliknąć w ten link -> Kalendarz wydań Asystenta domowego

i go dodać do swoich Kalendarzy Google:

Kalendarz dostępny też jest na dom-demo:


PS
Cykl wydawniczy pozostaje bez zmian - wydajemy tak jak Home Assistant :slight_smile:

4 polubienia

Nie wiem czy coś z tym linkiem jest nie tak bo każde wasze wydarzenie cały czas w kalendarzu google mam tak jak poniżej image
a w ha po angielsku nie wiem czemu


Na forum widziałem że ktoś jeszcze ma identyczną sytuację, może macie źle coś ustawione w kalendarzu https://support.google.com/calendar/answer/34580?hl=pl&co=GENIE.Platform%3DDesktop&oco=0

my to widzimy tak jak na demo

image

na tą chwilę nie poprawiamy kalendarza Google bo cały czas czekamy na autoryzację tej integracji
bez tej autoryzacji Google w każdej chwili może nas odciąć i nie ma sensu się męczyć z poprawkami
jak dostaniemy autoryzację to przyjrzymy się temu

ps
21 email w tej sprawie wysłany przed chwilą :wink:

bo w demo jest podłączony (raczej) prywatny kalendarz a nie ten co jest udostępniony reszcie wiec skoro już macie autoryzację czy mógłbym prosić o naprawienie tego?

no pewnie, że tak :wink:

i chyba nie jesteś jedyny który ma taki problem:

Czy jesteś w stanie odtworzyć taki błąd na naszym https://dom-demo.paczka.pro/?

Zrób proszę tak:

  1. Dodaj jakiegoś nowego testowego użytkownika w Google, dodaj mu jakieś wydarzenia w kalendarzu, subskrybuj jakieś kalendarze, itd… tak żeby taki problem się pojawił w Asystencie domowym
  2. Zaloguj się na nasze demo jako admin/admin, usuń integrację z kalendarzem Jolki i dodaj swojego nowego użytkownika testowego (który ma ten problem w kalendarzu Google)

Jak się uda to odtworzyć to daj znać, będzie to już 50% sukcesu - daj znać to my się podłączymy debugerem i sprawdzimy co jest grane.

PS
jak się nie uda to może jest już ok bo kilka rzeczy tam poprawiliśmy

JESUS jak nie jesteś w stanie konta w Google założyć i używasz niedziałającego adresu demo to faktycznie jest ciężko :wink:

Dwa lifehacki na przyszłość:

  1. bramka dom-demo jesst na tunelu tak jak wszystkie dom-bramkaxxx
    czyli https://dom-demo.paczka.pro

  2. a konto w google zakladasz z przeglądarki


    numer telefonu jest opcjonalny

    image


Udało nam się odtworzyć problem i już rozumiemy czemu u nas działa a innych nie.
Chodzi o ustawienia udostępniania kalendarzy w Google

Kalendarz Asystent domowy jest publiczny ale tylko ogranizacja sviete widzi szczegóły wydarzenia - dlatego u nas działa :wink:

zmieniamy to w ustawieniach kalendarzy

teraz pan xsinski ygrek dodaje kalendarz do Asystenta domowego

image

w google calendars subskrybuje kalendarz wydań Asystenta domowego
image
można to zrobić klikając w ten link poniżej:

i jak odświeżymy kalendarz w Asystencie domowym to możemy już widzieć szczegóły wydarzeń a nie tylko info zajęty/wolny

mamy nadzieje, że teraz będzi OK - dzięki za zgłoszenie

Teraz jest wszystko OK i opisy są prawidłowe.

Konto założyłem (ale u mnie numer telefonu był wymagany a nie opcjonalny) ale nie mogłem dodać do waszej bramki w wersji demo mimo iż otrzymywałem komunikat na portalu integratora że się udało

Wszystko już działa nie musiałem ponownie dodawać waszego kalendarza

Właśnie dla tego o tym wspominałem wcześniej

Cześć,

W moim przypadku kalendarz w ogóle nie wyświetla informacji z kalendarza Google.
W logach widnieją takie błędy:

Jolka dodana do konta Google, ustawione wydania aktualizacji w kalendarzu. Informacje jednak nie pojawiają się w asystencie.

Miałem problem z wyświetleniem danych ze swojego kalendarza Google. Pomogło dodanie w pliku google_calendars.yaml wpisu: default_offset: -00:15

  • cal_id: (…)
    entities:
    • device_id: (…)
      ignore_availability: true
      name: (…)
      track: true
      default_offset: -00:15