AIS Google Home - Niepoprawne dane oAuth - brak integracji?

Witam,
przy próbie dodania integracji AIS Google Home i robieniu krok po kroku według dokumentacji pojawią się błąd autoryzacji

TypeError: Cannot read property '0' of undefined
    at /home/dom/assistant/google-home-relay/server/ais_add_device.js:13:85
    at Layer.handle [as handle_request] (/home/dom/assistant/google-home-relay/node_modules/express/lib/router/layer.js:95:5)
    at next (/home/dom/assistant/google-home-relay/node_modules/express/lib/router/route.js:137:13)
    at Route.dispatch (/home/dom/assistant/google-home-relay/node_modules/express/lib/router/route.js:112:3)
    at Layer.handle [as handle_request] (/home/dom/assistant/google-home-relay/node_modules/express/lib/router/layer.js:95:5)
    at /home/dom/assistant/google-home-relay/node_modules/express/lib/router/index.js:281:22
    at Function.process_params (/home/dom/assistant/google-home-relay/node_modules/express/lib/router/index.js:335:12)
    at next (/home/dom/assistant/google-home-relay/node_modules/express/lib/router/index.js:275:10)
    at Function.handle (/home/dom/assistant/google-home-relay/node_modules/express/lib/router/index.js:174:3)
    at router (/home/dom/assistant/google-home-relay/node_modules/express/lib/router/index.js:47:12)

Zdaje mi się że to może być połączone z tym

Tylko, że to dotyczy 2022.4 i jest na Alfie, a ja jestem na Beta.
Ale teraz spojrzałem, że pomimo zainstalowanej integracji AIS Kalendarz to kalendarza też nie mam…
Ais Kalendarz spróbuję przeinstalować, no ale AIS Google Home tak czy siak nie daje się zainstalować

EDIT: Przeinstalowanie kalendarza na chwilę działa. Użycie opcji “wczytaj ponownie” powoduje zniknięcie kalendarza z paska po lewej stronie, ale fakt, jest coś na rzeczy:

1 polubienie

@jolka Czy możecie sprawdzić czy da się dodać integrację AIS Google Home?
Powyższy zrzut błędu IMO wskazuje na problem programistyczny raczej

Potwierdzam, mam także ten sam błąd przy próbie integracji AIS Google Home.
Próbowałem także dodać głóśnik google nest mini posiłkując się integracją Nest G.
Niestety zawiesza się i kręci w kółko w nieskończoność.
Zna może ktoś sposób na dodanie głośnika google nest mini 2 ?

u mnie też ten sam błąd.

hej, Czy coś się zadziało w temacie? Dziś napotkałem ten sam problem :frowning:

Co ciekawe jak pobieram plik OAuth z https://console.actions.google.com/ to pojawia się powyższy błąd.
Natomiast po pobraniu pliku z Google API już tego błędu nie ma, przechodzi dalej.
Kody są takie same za wyjątkiem samego końca, mianowicie w kodzie z Google API mam dopisane:

,"redirect_uris":["http://localhost"]}}

skutkuje to tym że po przyznaniu dostępu do konta zamiast kodu do wklejenia mam własnie odwołanie do localhost :frowning:

Nie mam jakoś pomysłu jak to ogarnąć :frowning:

nic się nie zmieniło, a na wsparcie zespołu AIS już nie licz

nie histeryzuj i nie snuj żadnych tez

ostatnio to robiłem, miesiąc temu, mialem kiedys i chciałem znowu właczyć,
też miałem taki sam problem, ale powiem Ci że zapomniałem w końcu co zadziałało :frowning:
na pewno miałem namieszane w google, kilka dostepów api i klientów, wszystko pousuwałem, z bramki również tokeny i klucz chyba,
i krok po kroku zrobiłem.

1 polubienie

Jaka masz wersję AIS? Wersja Maja wszystko działa wg prostej integracji (nie AIS KALENDARZ GOOGLE) ale bezpośredniej integracji google calendar.

Google zmieniło sposób integracji, wystarczy zrobić wg oficjalnej dokumentacji :slight_smile:

ale tu nie chodzi o integrację Google calendars, tylko AIS Google Home.

Ais Calendars działało, chyba, że próbujesz dodać AIS Google Home to wtedy pojawia się błąd który wskazywałem ja i kilka innych osób. Po tym zabiegu dodatkowo znika również integracja Ais Google Calendars i trzeba ją przeinstalować…

Mam Maję wrzuconą
image

Google Calendars działa bez problemowo. Jedynie jak powyżej problem z google home.

Podejrzewam, że problem zaczyna się po zmianach zachodzących w HA od 2022.5. i dotyczące OAuth2

Wątek powstał w kwietniu i pisałem jak powyżej, więc jeszcze nie było 2022.5

nie oczekuję że zespół AIS będzie tu zawsze, nie mniej jednak dziś pod czas czytania dokumentacji naszła mnie taka refleksja że mogła by ona nadążać za zmianami, znalazłem parę rzeczy które mniej lub bardziej się zdewaluowały.

Co do głośnika, to może jak nie integracją od AIS to integracją od Home Assistant :thinking:

https://www.home-assistant.io/integrations/google_assistant/

czy przypadkiem nie chodzi ci o ten to

@Grubsztyk hej, już wiem jak się skończyło moje dodawanie,
po nieudanych próbach znalazłem post @Tomasz 'a ten co wyżej Podał @Akszyn
i wtedy zrozumiałem że ais google home to nie to co chciałem (rozmowa z google przez ais), tylko chciałem dodać urządzenia do google home i z tutoriala krok po kroku mam dodane urządzenia AIS do GH :slight_smile:

mi bardziej chodzi o możliwość wysyłania z AIS treści na głośniki GH mini, w weekend może usiądę do tego.

Co dokładnie masz na myśli? Podaj przykład

Dokładnie mam na myśli to ze chcę wysyłać na głośniki GH wszelkie komunikaty wypowiadane przez Jolkę, puszczać radio, muzykę z YT.

Nie mniej zaciekawił mnie ten wspomniany wątek @Tomasz -a, ciekawi mnie jak to będzie działało.