Konfiguracja integracji SolarEdge, fotowoltaika

Kurcze odnoszę wrażenie że czytamy inny dokumenty - ja czytam to:


I widzę, że jest do addon do HA, czyli de facto obraz dockera, jeśli masz gdzieś obok inną maszynę, na której możesz odpalić dockera to niewielkim nakładem pracy jesteś w stanie to wykonać.
A ten config który podany jest w dokumentacji to jest config addona, a nie do HA (configuration.yaml).

@Stravi, czytamy to samo. Tylko wychodzi tu najwyraźniej mój brak wiedzy nt. różnic pomiędzy integracją, addonem i obrazem dockera :frowning: niestety nie mam innej maszyny, o którą pytasz. Chętnie zgłębię temat, będę wdzięczny za wskazówki, a przestudiuję :slight_smile:

PS. Może się okazać, że zbudowanie tego dodatkowego urządzenia do wpięcia w inwerter paradoksalnie będzie łatwiejszym rozwiązaniem :sweat_smile:

@Stravi mówi o wersji HA z Supervisor, który pozwala na instalowanie AddOn i jest zarządcą dla kontenarów i całego asystenta.

Samego dockera a w nim kontener możesz zainstalować na komputerze, serwerze, wirtualnej maszynie czy malinie. Każda popularna dystrybucja Linux ma zainstalowanego dockera w standardzie.

Instalowanie HA z Supervisor ostatnio się trochę skomplikowało, polecam blog:

https://hejdom.pl/blog/22-home-assistant/47-home-assistant-instalacja-oraz-sprzet.html

2 polubienia

Widzę, że kombinuję dookoła, więc zamówiłem potrzebne podzespoły od przyjaciół z ChRL i szybciej i pewniej to podziała niż integracja na siłę :wink:

1 polubienie

Witam.
Chciałbym powrócić do tematu integracji z falownikiem solax, który łączy się z siecią przez klucz usb pocket WiFi. @badzio opisuje tą sytuację ale nie bardzo wiem co dalej. Znalazłem serwer NGINX dla windwos. zaistalowałem ale nie wiem co dalej, nie miałem do czynienia z takim serwerem. Co wiem, po załączeniu zasilania na falownik mój klucz pocket staje sie Ap i mogę sie do niego zalogować po adresie 5.8.8.8 . Po zalogowaniu znajduje moją sieć, wpisuje hasło mojej sieci domowej i widzę moje dane na programie Solax cloud. Klucz nadal rozgłasza i mogę sie do niego podłączyć po adresie 5.8.8.8. Czy ja dobrze rozumie opis @badzio, mam postawić serwer NGINX na innym kompie, który będzie się łączył z moją siecią domową i klucz wifi z falownika, który też się będzie łączył z moją siecią domową?

Witam.
Znalazłem na stronie PV SolaX inverter cloud sensors via API - Share your Projects! - Home Assistant Community. Czy to można odpalić na naszej bramce? I jeszcze jedna prośba, możecie mi podpowiedzieć o co tu chodzi: Firmwares modificados para Solax Pocket WIFI V2 - ChriSoft

pozdrawiam

Integrację rest z pewnością można odpalić.

No jak to o co? - to zmodyfikowane przez jakiegoś użytkownika firmware “dongla WiFi” umożliwiające dostęp bez chmury (lokalnie)

Witaj @szopen .
A może mi pomożesz w konfiguracji?

Nie mam tego sprzętu, więc nie czuję się na silach pomagać, ale wygląda na to, że w wątku wypowiadały się osoby, które go posiadają (w sumie by pewnie nie było tego wątku, gdyby ktoś się nie pochwalił).

Witam wszystkich, czy ktoś mi może pomóc w realizacji podglądu foto z solax x3.
pozdr.