Konwersja Bazy SQLite na MariaDB

Trochę zmęczony powtarzającymi się co jakiś czas problemami z bazą SQLite zapisywaną na dysku SSD zainstalowałem na na Ubuntu MariaDB i phpmyadmin. Mam dostęp mogę tworzyć bazy i użytkowników. I teraz pytanie. Czy ktoś z was konwertował i przenosił SQLite na MariaDB i może mnie pokierować w tej kwestii? Z góry dzięki za pomoc.

ale po co konwertować. Podpiąć nową bazę i skonfigurować połączenie w AIS.
Ja używam na QNAP i nie ma problemu.

Chciałbym zachować dotychczas zgromadzone dane. Chyba że jest jakiś sposób żeby przenieść je do nowej bazy.

Może tak:

@Iron Czy nie zdarza Ci się, że Qnap pokazuje błąd pamięci podręcznej? Mam też bazę danych na Qnap i jak baza danych osiągnie około 4GB to Qnap robi zwiechę. Jak opróżnię bazę danych wszystko działa do ponownego zapełnienia bazy i dzieje się to samo i tak za każdym razem. Na Qnap mam zainstalowany serwer MariaDB w wersji 10.5.8. Nie mogę sobie z tym problemem poradzić. Loguję tylko dane z binary_sensor i sensor przez 30 dni jak poniżej:

Do długoterminowego przechowywania polecam influx, bezproblemowo. Z każdą inną miałem zawsze jakieś kwiatki.
Na dzień dzisiejszy 14GB, loguję prawie wszystko :slight_smile:
a na bramce lokalnie 10 dni

Możesz podać więcej szczegółów ? Co to jest influx?

np:

Polecam wersję poniżej 2.0 bez gui, wiem że potem w Grafanie były problemy, ale może coś sie zmieniło
Musisz się rozeznać
Ja mam influx zewnętrznie na NAS

A ja mam PostgreSQL i bez problemu na DEV3, ale niedługo chyba przeniosę na jakiś NAS pod HDD.

@Maniek masz wybór…

1 polubienie

@Cezary.K Problem w tym, że żadne rozwiązanie nie jest doskonałe. Prubowałem uruchomić logowanie do Pen|Drive, ale jest problem z uprawnieniami. Mam bazę na Qnap i tam też się buntuje…Serwer SQL na bramce odpada bo bramka loguje dużo danych i zabije ją…Szkoda, że nie działa na Qnap tak jakbym chciał czyli stabilnie i bez problemów. Nie wiem już jakiej opcji wybrać. Potrzebuję danych do dodatku ENERGIA i to mi nie działa…