Liczniki wody, ekogroszku, gazu, energii -Licznik impulsów (AISpeaker - Home Assistant)

to jest mój plik sensor.yaml:

  • platform: mqtt
    name: “Pompa”
    state_topic: “tele/dom_3C1D7D/SENSOR”
    value_template: “{{value_json[‘COUNTER’].C1 |float / 800 }}”
    unit_of_measurement: “kWh”

a to jest mój plik configuration.yaml:

frontend:

Enables configuration UI

config:

http:

Track the sun

sun:

climate: !include climate.yaml

group: !include groups.yaml

automation: !include automations.yaml

script: !include scripts.yaml

scene: !include scenes.yaml

cover: !include covers.yaml

sensor: ! include sensor.yaml

homeassistant:

KAMERY RTSP

stream:
ffmpeg:
camera: !include camera.yaml

history:

system_health:

Example configuration.yaml entry

media_player:

  • platform: enigma2
    host: 192.168.2.11

Example configuration.yaml entry

mobile_app:

utility_meter:
dzienny_licznik_energii:
source: sensor.licznik_pompy_ciepla_counter_c1
cycle: daily
tygodniowy_licznik_energii:
source: sensor.licznik_pompy_ciepla_counter_c1
cycle: weekly
miesieczny_licznik_energii:
source: sensor.licznik_pompy_ciepla_counter_c1
cycle: monthly
roczny_licznik_energii:
source: sensor.licznik_pompy_ciepla_counter_c1
cycle: yearly

A błąd:

                      Error loading /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/configuration.yaml: 'utf-8' codec can't decode byte 0xbf in position 129: invalid start byte

A popraw wszędzie cudzysłow z ” na "

@Tomasz
Zmieniłem i mam błąd:
Error loading /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/configuration.yaml: ‘utf-8’ codec can’t decode byte 0xbf in position 129: invalid start byte

Może podam moje pliki i je zobaczysz.
configuration.yaml (898 bajtów) sensor.yaml (176 bajtów)

Sprawdź z tym plikiem.
sensor.yaml (176 bajtów)

@Stravi dzięki ale taki błąd:

                      Error loading /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/configuration.yaml: 'utf-8' codec can't decode byte 0xbf in position 129: invalid start byte

Może ten błąd nie dotyczy tego błędu, bo jak wywalę sensor.yaml i wpis w configu to też mam błąd a nie miałem. Po wywaleniu mam taki:

                      Error loading /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/configuration.yaml: 'utf-8' codec can't decode byte 0xbf in position 129: invalid start byte

Kurcze podobny błąd miałem z bazą danych, no ale tutaj treść jednak sugeruje config…

spróbuj z tym , powinno być OK :wink:
sensor.yaml (179 bajtów)

@Stravi, @Tomasz, @Cezary.K, @Cino111, @Maniek. Dziękuje Wam ale niestety taki błąd:

                      Error loading /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/configuration.yaml: 'utf-8' codec can't decode byte 0xbf in position 129: invalid start byte

Cały czas to samo. Może w innym miejscu jest błąd.

Może to kwestia ustawienia kodowania w edytorze tekstu, którego używasz ? Spróbuj może “Latin1” lub innych.

Spróbowałbym też pozmieniać kolejność integracji w pliku configuration.yaml to powinno pozwolić wykryć która jest problemem.

A może tak, moja bramka padła. Reset i przywrócenie ustawień z kopii zapasowej. Jest oki, dodany plik sensor.yaml. Sprawdzam konfiguracje, ok. Dopisuje wpis w configu snsor: !include sensor.yaml, sprawdzam config i błąd:

                      Invalid config for [sensor.mqtt]: invalid template (TemplateSyntaxError: unexpected char '‘' at 14) for dictionary value @ data['value_template']. Got '“{{value_json[‘COUNTER’].C1 |float / 800 }}”'. (See ?, line ?). 

Moje pliki:
configuration.yaml (896 bajtów) sensor.yaml (186 bajtów)

spróbuj z tym
configuration.yaml (839 bajtów) sensor.yaml (165 bajtów)

Dziękuje Ci @Tomasz. Z Twoimi plikami nie ma błędów.

Po restarcie i dodaniu sensor pompa_ciepła mam tak:

Dziękuję @Stravi, @badzio, @Tomasz, @CichY, @Cino111 za pomoc. Jeśli chodzi o licznik energii to wszystko śmiga. Wyzerowałem wskazania przez kalibrację.

3 polubienia

Hej, chciałbym by mój licznik zliczał w okresach dwumiesięcznych i znalazłem opcję bimonthly, lecz nie potrafię ustawić, aby zliczanie następowało 12 dnia miesiąca np. od 12 stycznia do 11 marca. Należy wprowadzić offset daty w formacie JSON i tu nie potrafię znaleźć info za co odpowiedzialny jest poniższy ciąg cyfr (reszta jest jakby oczywista):

image

To jest część ułamkowa sekund, przy podawaniu możesz to pominąć.

1 polubienie

Witam, Jak mam 3 liczniki na tym samym wemosie to mam utworzyć trzy pliku sensor ?

Poczytaj od początku. Na tasmocie w ustawieniach wybieraz na gpio licznik1, licznik2, licznik3

Witam. Napisałem o 3 licznikach na szybko, i nie dopisałem że problem jest z plikiem sensor.yaml. Mam taki błąd:
Logger: homeassistant.util.yaml.loader
Source: util/yaml/loader.py:204
First occurred: 18:31:16 (8 occurrences)
Last logged: 18:31:16

YAML file /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/sensor.yaml contains duplicate key “unit_of_measurement”. Check lines 4 and 8
YAML file /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/sensor.yaml contains duplicate key “name”. Check lines 5 and 9
YAML file /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/sensor.yaml contains duplicate key “state_topic”. Check lines 6 and 10
YAML file /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/sensor.yaml contains duplicate key “value_template”. Check lines 7 and 11
YAML file /data/data/pl.sviete.dom/files/home/AIS/sensor.yaml contains duplicate key “unit_of_measurement”. Check lines 8 and 12
a tak wygląda plik sensor.yaml
platform: mqtt
name: “pompa-ciepla”
state_topic: “tele/dom_ED61B0/SENSOR”
value_template: “{{value_json[‘COUNTER’].C1 |float / 800 }}”
unit_of_measurement: “kWh”
name: “ups-in”
state_topic: “tele/dom_ED61B0/SENSOR”
value_template: “{{value_json[‘COUNTER’].C2 |float / 1000 }}”
unit_of_measurement: “kWh”
name: “ups-out”
state_topic: “tele/dom_ED61B0/SENSOR”
value_template: “{{value_json[‘COUNTER’].C3 |float / 1000 }}”
unit_of_measurement: “kWh”

W każdym liczniku ma być platform: mqtt tak jak niżej.

platform: mqtt
name: “pompa-ciepla”
state_topic: “tele/dom_ED61B0/SENSOR”
value_template: “{{value_json[‘COUNTER’].C1 |float / 800 }}”
unit_of_measurement: “kWh"

platform: mqtt
name: “ups-in”
state_topic: “tele/dom_ED61B0/SENSOR”
value_template: “{{value_json[‘COUNTER’].C2 |float / 1000 }}”
unit_of_measurement: “kWh”

platform: mqtt
name: “ups-out”
state_topic: “tele/dom_ED61B0/SENSOR”
value_template: “{{value_json[‘COUNTER’].C3 |float / 1000 }}”
unit_of_measurement: “kWh”