Moduł ESP32-DevKitC WROOM - wgrywanie oprogramowania i konfiguracja czujników bluetooth

Nie mam u siebie żadnych encji typu “plant”. Jak je uzyskać ?

dodaj do configuration.yaml, np:

plant:
  ficus:
    sensors:
      moisture: sensor.ficus_wilgotnosc
      battery: sensor.ficus_bateria
      temperature: sensor.ficus_temperatura
      conductivity: sensor.ficus_zyznosc
      brightness: sensor.ficus_naslonecznienie
    min_moisture: 20
    max_moisture: 60
    min_conductivity: 200
    min_temperature: 10
    max_temperature: 30

generalnie zgrupujesz tym sensory z ESP w jedną encję typu plant.

Więcej parametrów opisane jest tu:

1 polubienie

Czy jest możliwość zmodyfikowania tej karty tak aby dodać do niej jeszcze zakresy poszczególnych parametrów ? Próbowałem je dodać wykorzystując “stos pionowy” i kartę “markdown” ale nie wygląda to ładnie a poza tym nie można przesunąć tekstu spacjami.

zakres

Zamiast spacji wstaw kilka znaków hard space, np:

     

1 polubienie

Podpowiedzcie proszę co może być nie tak jak mi nie wykrywa MiFlora? Wgrałem oprogramowanie według instrukcji, ale po wyjęciu foli z baterii MiFlora nic się nie pokazuje w Tasmota…moduł kupiony na Allegro z linka: https://allegro.pl/oferta/esp-32-esp-wroom-32-wifi-bluetooth-9341519709
Czyżby nie byłby to moduł Bluetooth…?

A telefon czy też inne urządzenia bluetooth ci wykrywa?

Niestety też nie… :frowning:

Upewnij isę że ma dobre zasialnie. Podłączył się do wifi?

Do WiFi podłączył się bez problemu. Działa do niego dostęp w każdej chwili czyli tak jak powinno być. Nie działa Bluetooth. Dziwne bo mam dwa egzemplarze z tej samej aukcji i żaden nie działa.

U @Medykkforek robiliśmy integrację na ESPHome, niestety nie pomogę bardziej z tasmotą.

Czy ktoś posiada starsze binarki do ESP32? Zamówiłem nowe moduły ESP32-WROOM z końcówką D. Wgrałem oprogramowanie według instrukcji i dalej żadne z MiFlawer się nie podłączyło…Pomóżcie bo poległem…
Nie wiem czy czasami problem nie tkwi w oprogramowaniu. W ogóle nie działa Bluetooth…hmmm

A jak wgrywasz te binarki i ile?

esptool.py --chip esp32 --port COM14 --baud 921600 --before default_reset --after hard_reset write_flash -z --flash_mode dout --flash_freq 40m --flash_size detect 0x1000 bootloader_dout_40m.bin 0x8000 partitions.bin 0xe000 boot_app0.bin 0x10000 tasmota32.bin

Binarki ściągnięte z AIS



wersję tasmota32.bin

A Wy którą z binarek wgrywacie do modułu? Ja mam moduł ESP32D0WDQ6 (revision 1). Nie ma binarki dla BLE…

Ja podobnie jak kolega @Stravi mam jedną binarkę spod ESPHome. Działa jak skała od wiosny.
Tasmota pod ESP32 jeszcze nie testowana. Mam postawionego testowego HA z Supervisor, a w nim AddOn ESPHome do budowania binarek.

@jolka może coś zaradzi. AIS team jakie binarki wgrywacie do modułów ESP32-WROOM żeby bluetooth działał ? Pomóżcie…

Udostępnisz binarkę do obsługi Miflawer…? A później na naszej bramce integracja z ESPHome ?

obraz

Jak dla mnie za dużo tych bin do ogarnięcia. W repetytorium AIS tyle tego, że nie wiadomo co wybrać. @Sebastian opis z postu 6 już nie aktualny.

Właśnie nieaktualne opisy i nie wiadomo co wgrać. Po wgraniu tasmota32.bin moduł nie działa… :frowning: