Moduł ESP32-DevKitC WROOM - wgrywanie oprogramowania i konfiguracja czujników bluetooth

Niestety nie. Mam inny moduł, więc moja binarka nie zadziała z Twoim. Ale to nic trudnego do zrobienia nawet bez Supervisor.

Tak dwa/trzy kliknięcia i masz dodany moduł (węzeł ESPHome) wraz z wszystkimi encjami jako urządzenie w HA.
obrazobraz

P.S. O chyba mróz będzie…

Dzięki za pomoc… i pozdrawiam.

EspHome działa też po mqtt i już nawet integracja nie potrzebna. Ostatnio właśnie pozmieniałem w softach komunikację z API na mqtt i dalej działa bez zarzutu.

MQTT jak najbardziej w ESPHome choć broker to pośrednik, więc jak kto woli i to jest fajne w ESPHome - elastyczność. Jak już ma się te podstawy pisania w YAML paru wierzy kodu, to ESPHome nie straszny.

Podstawowa wersja czyli tasmota32.bin nie zawiera obsługi BLE i tasmota domyślnie nie dostarcza takiej kompilacji - trzeba sobie skompilować wg opisu:


lub użyć naszej kompilacji z BLE tasmota32-ais-ble.bin, która jest w podkatalogu languages:
1 polubienie

Czy ta kompilacja tylko nasłuchuje ( IBEACON ), czy też odpytuje urządzenia BLE ( jak w wersji nie 32 bitowej : HM10Scan , HM10Period … ) ?

Kompilacja tasmota32-ais-ble.bin jest przeznaczona dla BLE wbudowanego w ESP32. Używając komend MI32… możesz odpowiednio skonfigurować swoje urządzenia końcowe.
Komendy HM10…, które podałeś dotyczą modułu BLE typu HM-1x. Komendy zaczynające się od NRF dotyczą nRF24L01(+), itd.

Witam, zaczynam flashować ESP-WROOM-32
Niestety pojawia się komunikat “esptool write_flash: error: argument : Detected overlap at address: 0x8000 for file: partitions.bin” po wpisaniu polecenia “esptool.py --chip esp32 --port COM3 --baud 921600 --before default_reset --after hard_reset write_flash -z --flash_mode dout --flash_freq 40m --flash_size detect 0x1000 bootloader_dout_40m.bin 0x8000 partitions.bin 0xe000 boot_app0.bin 0x10000 tasmota32.bin”
Co robię nieprawidłowo ?
Dziękuję za pomoc

Proponuję przed wgraniem, wyczyszczenie:

esptool.py erase_flash

Myślę, że pod adresem dla 0x8000 partitions.bin za mało miejsca.
Detected overlap at address: 0x8000 for file: partitions.bin

Ok czyszczenie wykonane.
Niestety nadal mam ten sam komunikat " Detected overlap at address: 0x8000 for file: partitions.bin"
Z Githuba niewiele mogę wywnioskować.

Skąd i jakie pliki pobrałeś do wgrania?
Tu prawdopodobnie masz odpowiedź.

Pliki pobierałem z oficjalnej strony AIS-Tasmota/firmware/tasmota32/ESP32_needed_files at firmware · sviete/AIS-Tasmota · GitHub
Próbowałem wrzucić od razu do ESP32 wszystkie te pliki


+

Ok zabieram się za lekturę.

Pozostaje próba z plikami ze strony Tasmota:

Być może Twoja płytka ma nietypową tablicę partycji?
Do jakiego modułu chcesz wgrać te pliki?

Z takiego modułu korzystam, ESP-32S ESP-WROOM-32 WiFi Bluetooth,
Za chwilę będę flashował z tego linka @Cezary.K

Czyszczę

esptool.py erase_flash
esptool.py v3.0
Found 1 serial ports
Serial port COM3
Connecting…__
Detecting chip type… ESP32
Chip is ESP32-D0WDQ6 (revision 1)
Features: WiFi, BT, Dual Core, 240MHz, VRef calibration in efuse, Coding Scheme None
Crystal is 40MHz
MAC: 7c:9e:bd:f3:50:28
Uploading stub…
Running stub…
Stub running…
Erasing flash (this may take a while)…
Chip erase completed successfully in 0.4s
Hard resetting via RTS pin…

Próba flashowania

esptool.py --chip esp32 --port COM3 --baud 921600 --before default_reset --after hard_reset write_flash -z --flash_mode dout --flash_freq 40m --flash_size detect 0x1000 bootloader_dout_40m.bin 0xe000 boot_app0.bin
usage: esptool write_flash [-h] [--erase-all] [--flash_freq {keep,40m,26m,20m,80m}]
                           [--flash_mode {keep,qio,qout,dio,dout}] [--flash_size FLASH_SIZE]
                           [--spi-connection SPI_CONNECTION] [--no-progress] [--verify] [--encrypt]
                           [--ignore-flash-encryption-efuse-setting] [--compress | --no-compress]
                           <address> <filename> [<address> <filename> ...]
esptool write_flash: error: argument <address> <filename>: Detected overlap at address: 0xe000 for file: boot_app0.bin

Niestety bez powodzenia nawet na tych .bin ze strony Tasmota :frowning:

Czy wgrywasz wszystkie cztery pliki na raz?

Tak, wgrywałem wszystkie na raz, pewnie tu był błąd :frowning:
Teraz wgrywałem pojedynczo, żaden błąd się nie pojawił, lecz w sieci WiFi nie widać nowego urządzenia :frowning:

Obraz składa się z 4 plików i tak należy go wgrać.

@Sebastian - gdzie może być błąd w procedurze? Coś się zmieniło?

Czyli jednak dobrze myślałem,
Zrobiłem kopiuj wklej i niestety nadal mam ten sam problem co na początku Detected overlap at address: 0x8000 for file: partitions.bin

Czytam ten poradnik “[TW#28632] esptool write_flash: error: argument <address> <filename>: Detected overlap at address: 0x8000 for file: native_ota_example/build/partitions_two_ota.bin · Issue #3013 · espressif/esp-idf · GitHub” Co mi Podesłałeś @Cezary.K , ale niestety nie mam dostępu do linuxa aby przeprowadzić modyfikację, a już tak się cieszyłem że przesiądę się z ESPHome.

Taka sama płytka, takie same pliki - poszło bez problemu…


Już nie mam siły pomału
Mój Windows jest silniejszy ode mnie


Zmieniłem port na COM3 z USB ale niestety nic to nie dało :frowning: :grimacing:
Zauważyłem że jest bardzo duża różnica w czasie czyszczenia ESP Ty @Cezary.K masz 8.8 sekund a ja 0.4 sekundy, nie wiem czy tu nie tkwi problem.