Ożywianie domu. / Automatyzacje

Dokładnie coś podobnego mam, tylko ja chce wyeliminować klikanie że poczta odebrana dodając drugiego DW1.

@Grubsztyk dziękuję. A masz jakiś sposób aby to poranne powitanie rozszerzyć o Wydarzenia i Rocznice z Wikipedii?

1 polubienie

hmmm nie myślałem o tym nigdy bo uważam to za zbędne akurat.

1 polubienie

Już kiedyś padł pomysł aby można włączyć kalendarium które mówiło by o wschodzie i zachodzie słońca oraz imieninach :slightly_smiling_face:
Miło by było jakby ktoś pomógł w takim kodzie dla potomnych :slightly_smiling_face:

mi by jeszcze przydało się czytanie zapisów z kalendarza na dany dzien, ale nie mam kiedy nad tym usiasc ostatnio :frowning:

1 polubienie

Zmieniłam kategorię na “Inspiracje”, bo jak kolega słusznie zauważył, tu wątek bardziej pasuje :wink:

Polecam filmy Artura (mam nadzieję, że nie dostanę bana za takie udostępnianie) o tzw. statusie porannym, do którego dokładane sa rożne nowe fukcjonalnosci, jeden z takich przykladów:

Wszystko działa na Node-REDzie, dyskusje i rozbudowy tprocesów są dostepne na forum https://forum.arturhome.pl, cześć z nas również tam pomaga :slight_smile: .

3 polubienia

@macek dzięki ale na N-R nie chce tego robić :wink: , nie mniej super materiały na inspirację. :+1:t2:

3 polubienia

@macek dzięki serdeczne

Zastanawiam się, skoro Jolka umie korzystać z Wikipedii, czy dałoby się ją przekonać do korzystania z tej głównej strony gdzie są Wydarzenia i Rocznice, w tym imieniny?

@sdsi napewno tak ale ja nawet nie mam Jolki, czekam na wersje PRO, aktualnie używam HA na RPi3 ale z uwagi na doświadczenie zawodowe mam już dosyć grzebania w systemach żeby “działało”, po prostu chcę tego używać :slight_smile: dlatego wszelkie “bajery” są mi zbędne.
Pod spodem w Jolce jest HA a obecnie jego możliwości integracji są nieograniczone (ostatni rok to naprawdę spore przyśpieszenie i ułatwienie obsługi), ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia i czas potrzebny na realizację tych pomysłów. Jako przykład podam niechęć mojej drugiej połówki do aplikacji mobilnej HA, zamiast tego dostała powiadomienia z HA na WhatsApp’a, z czasem przekonała się do możliwości samej aplikacji i teraz ma ją stale właczoną.

4 polubienia

Imieniny żony i teściowej pamiętam, tylko raz zapomniałem :grin:. @sdsi - jak już bardzo chciałbyś wiedzieć kto w danym dniu ma imieniny, to przyszedł mi do głowy pomysł. Może dodać odpowiedni kalendarz do gotowej integracji z kalendarzem Google.

https://www.likoton.pl/jak-wczytac-kalendarz-z-imieninami-w-google-calendar/

Dalej to już masz parę tematów na forum co można z tym zrobić.
np. pod hasłem wywóz śmieci

http://ai-speaker.com/docs/ais_app_ai_integration_google_calendars/#kalendarze-google

1 polubienie

@Cezary.K ja nie uzywam usług google wogole :slightly_smiling_face: więc tu mamy problem :grinning:

@Cezary.K wczoraj, myśląc o imieninach, i szukając co nieco o tym, internet przypomniał mi o imieninach szefowej… Tak więc, sam wiesz… :slightly_smiling_face:

Kartka z kalendarza (wydarzeń historycznych) jest oczywiście bardziej ciekawa… :slightly_smiling_face:

Twój pomysł fajny - dzięki

To właśnie lubię w HA, każdy może ale nie musi… i tak:

Ja nie mam… (podobnie jak szefowej).

Nie dla mnie, wolę zapowiedzi nowości i wydarzeń.

Super, że każdy może tworzyć swój system, kształtowany swoimi zasadami i pasjami.

:+1:

1 polubienie

Mam w domu młodą archiwistkę więc kartka z kalendarza przyda się…:wink:

1 polubienie

Podaj linka do tej strony z imieninami, poświęcę na to kilka minut i dam znać co można zrobić w tym temacie.

Dzisiaj np jest tak :

Rocznice

2 kwietnia : imieniny obchodzą m.in.: Irmina, Franciszek i Teodozja; Światowy Dzień Świadomości Autyzmu; Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci; Wielki Piątek w Kościołach zachodnich

Przypomniał mi się konkurs informatyczny ~10 lat temu.
Zadanie polegało na zwracaniu odpowiednich liczb, było podane kilka przykładów, trzeba było wymyślić jaka jest prawidłowość i napisać program, który będzie zwracał odpowiedzi dla zapytań z zakresu 1-100.
Ludzie siedzą i się głowią, potem kodują, po kilku minutach znajomy wstaje i mówi, że ma. Wszyscy szok. Okazało się że zrobił zwykłą tablicę, do której wpisał wyniki dla zapytań 1-100 :slight_smile:

No i tutaj analogiczne rozwiązanie jest dla imion - czasami lepiej jest się uniezależnić od zewnętrznych komponentów, zapytań, zwłaszcza, że imion lawinowo nie przybywa. W sumie można by poczynić taką integrację z imieninami w kodzie/pliku - o ile zespół AIS się zgodzi.

1 polubienie

A co myślicie w tym kontekście o tym:

@sdsi ta integracja właśnie do tego służy, w źródłach strony Wikipedii trzeba poszukać taki kod:

<a href="/wiki/Imieniny" title="Imieniny">imieniny</a> obchodzą m.in.:  <a href="/wiki/Irmina" title="Irmina">Irmina</a>, <a href="/wiki/Franciszek" title="Franciszek">Franciszek</a> i <a href="/wiki/Teodozja" title="Teodozja">Teodozja</a>;

i sparsowac go do stringu lub tablicy Irmina, Franciszek, Teodozja, tylko albo aż tyle, w zależności od umiejetności “programowania” :grinning:.