Pogubiłem się pomiędzy Sonoff a Tasmota

Witam
Na telefonie przez eWeLink dodałem Sonoff Bridge 433, a potem do niego czujnik otwarcia drzwi 433 oraz czujnik ruchu. Działało. By przerzucić powyższe do AIS zmieniłem oprogramowanie na Tasmota AI-Speaker 8.2.0 myśląc (troszkę czytałem) że podłącze więcej czujników ruchu jak i otwarcia drzwi (wszystkie na 433Mhz) Mostek Sonoff traktowałem jako pośrednik pomiędzy AIS a resztą urządzeń. Po podłączeniu do AIS nie mogę sparować żadnego urządzenia - ani czujki ruchu ani czujki otwarcia drzwi. Wykorzystując “Nasłuchiwanie kodów” nic nie odczytuję, żadnego urządzenia, choć nimi tarmoszę do bólu. Na filmie “Asystent domowy Uczenie kodów RF 433” jest pokazane uczenie się bramki kodów z pilota by zaświecić lampkę chmurkę. Czy po przeprogramowaniu Sonoff Bridge 433 zrobiłem z niego inteligentnego pilota? Niepotrzebne mi takie urządzenie.
Jak mogę podłączyć inne sensory do mostka, bo zakładam że można…
Pozdrawiam
Robert

Czesc. Jest dedykowany watek poswiecony bramce Sonoff, mozesz zerknac na moj wpis gdzie opisalem co mi sie udalo osiagnac. Warto przeczytac caly watek jako ze sa w nim opisane rozne perypetie zwiazane z mostkiem. Ewentualne pytania zadaj w tamtym watku, powstanie kompedium wiedzy na temat Sonoff RF Bridge :slight_smile: