Projekt płatny - AIS jako odtwarzacz audio wzbudzany przez czujkę

Pisaliście że jeśli ktoś potrzebuje płatnie zrobić na AIS to zeby pisać
potrzebowałbym zrobić rozwiązanie polegające na:

Po wejściu do pomieszczenia czujka ruchu uruchamia komunikat.

Założenia:

  1. Jeśli komunikat jest odtwarzany już a wszedł ktoś drugi to oczywiście nie odtwarza od nowa.
  2. Jeśli odtwarzał komunikat to kolejny ma odtwarzać po określonym odstępnie czasu.
  3. Możliwość wgrywania komunikatów przez usb/ internet.

Sprzęt:
1x czujka + przekaźnik (czujka musi być przewodowa) lub inny pomysł na wyłapanie ruchu np czujnik otwarcia drzwi.
1x Zasilacz buforowy 12V 2A Pulsar AWZ200
1x akumulator
1x AIS

Moja propozycja 200zł za pomoc i wdrożenie. Ktoś chętny ?
Sprzet po mojej stronie.

Był taki pomysł żeby zgłaszać płatne pomysły, tylko to dotyczyło projektów wymagających zmian w istniejących integracjach lub napisanie nowych integracji w AIS/HA. Tutaj nie jest to potrzebne.

Do Twojego projektu brakuje głośnika którego da się podłączyć do AIS o ile AIS jest w tym pomieszczeniu, w którym ma się odtwarzać dźwięk. Dodatkowo potrzebne jest urządzenie które przekaże informacje od czujki PIR do AIS(np. chyba najtańsza opcja Wemos D1 mini, lub NodeMCU v3). Oczywiście możesz kupić od razu czujkę ruchu wifi, opcji jest kilka.

Właśnie o to mi chodzi jeśli ktoś ma chęci i doświadczenie jak to zrobić prosiłbym o pomoc .
Co do głosnika to głośnik na USB podpięty pod AIS. Problem w tym że chciałbym pominąć wifi bo rozumie że zamysł jest taki że NodeMCU v3 podpinam pod usb? Tutaj brakuje mi wiedzy i doświadczenia.

Pierw mysłałem żeby to zrobić na zigbee z czujnikiem otwarcia okna/drzwi ale tych otwarcia może być dużo i nie wiem ile bateria pociągnie. Stąd pomysł na czujke ruchu.

Wemos/Nodemcu wymieniłem w kontekście połączenia wifi. Jeśli nie ma wifi to odpada też czujka PIR wifi.
Są czujki PIR po zigbee. Temat do ogarnięcia.

A gdybym nie chciał tego włączać po wifi tylko po lan jakieś moduły no/nc gdzie podłącze czujkę a da się do AIS podłączyć pod USB i widzieć to jako sensor? Stravi jesteś chętny to jakoś ogarnąć?

Nawet nie po lan a usb

od razu mówie nie jestem orłem w AIS wiec stąd ten pomysł na współpracę a raczej cieżko mi poświecić tydzień czy dwa na zabawe nad tym.

albo nawet taki

Ten moduł nie ma w sobie żadnej logiki tylko transoptory i przekaźniki więc nie połączysz tego wprost z bramką. Jak chcesz po lanie to szukaj coś jak GetWired/Domatic.

@olek123456 osobiście uważam że jeśli masz tam Zigbee i AIS jest w tym samym pomieszczeniu to Zigbee będzie stabilnym rozwiązaniem.
Żeby się podjąć zadania musiałbym dostać listę scenariuszy, którą chcesz obsłużyć.