Świerzak :) przez zakupem

Witam, przymierzam sie do zakupu AIS i nie mogę nigdzie znaleźć jasnej odpowiedzi na podstawowe dla mnie pytanie.
Rozumiem, że założeniem projektu było aby komendy głosowe były wydawane po naciśnięciu mikrofonu, ale jak dla mnie jest to trochę uciążliwe, bo zawsze trzeba bedzie szukać pilota,
Stąd też moje pytanie czy można połączyć do AiS mikrofon który będzie cały czas nasłuchiwał, tak jak alexa czy głośnik googla?
Jeśli tak to czy jest do tego zrobiona gotowa integracja ?

Można podłączyć mikrofon na USB np

Ale nie będzie cały czas słuchać. Możesz położyć sobie przycisk zigbee w pobliżu i włączać nasłuch chwilowy.

Funkcjonalność wake on voice jest dodana do aplikacji na tablety, ale moim zdaniem działa kiepsko i jej nie używam.

czyli trochę słabo, oglądam tv chce zimnic kanał to i tak muszę wstać po pilota z mikrofonem

dokładnie tsk właśnie jest

Niestety coś za coś. Z założenia projekt AIS ma działać lokalnie i za pomocą oprogramowania open source, którego sam jest częścią. Więc jeśli masz możliwości i kompetencje, możesz pomóc się mu rozwijać. Możesz pogodzić się i dać się podsłuchiwać korporacyjnym molochom.
Starania trwają ale temat nie jest łatwy.

BDW
Nie wiem co ludzie widzą w tym gadaniu do sprzętów. Może za wyjątkiem Android Auto… jak mam zajęte ręce w samochodzie. Tak po pierwszym zachwycie, to szybko entuzjazm do tego rozwiązania w domu wygasł.
Korzystam za to najczęściej z zegarka na ręku i bardzo sobie chwalę to rozwiązanie:

Myślę, że w błąd wprowadza nazwa projektu - AI-Speaker :slight_smile:
Ja się nim zainteresowałem właśnie dzięki temu, że rozglądałem się za czymś do głosowego wydawania komend i trafiłem na wpis o tym, że w AI-Speaker można wydawać komendy głosowe po polsku :slight_smile:
Po czasie dopiero się okazało, że bramka nie ma ani głośnika ani mikrofonu. No ale mam już AIS PRO1 (wcześniej DEV1 i DEV3) i dalej czekam, może coś drgnie w tym względzie, tak jak już zaczynało być kolorowo z DEV1, kiedy dorobiono do niego głośnik (za sporo monet w stosunku do ceny bramki :wink: ) ale o dziwo, też bez mikrofonu…

1 polubienie

Niestety, z nowszymi zegarkami nie działa ten program

Możesz rozwinąć? Z tego co czytałem system Android na zegarku pozwala na zainstalowanie apki. Sam mam Garmina i o ile apka HA działała(może bez wodotrysków ale działała) to AIS już nie ma pod Garmin Venu apki. Aktualnie przymierzam się do wymiany zegarka, czy na Samsung Watch 4 AIS jest dostępne?

Na tym forum było także zgłaszane ze apka AIS na tych nowych Samsungach po prostu nie działa.

1 polubienie