Ps3 eye mikrofon

Posiadam przycisk aqara podpięty pod zigbee oraz kamerkę ps3. Pomóżcie proszę jak uruchomić mikrofon w kamerce po wciśnięciu długo przycisku aqara w celu aktywowania nasłuchiwania. Męczę się z tym i coś mi nie wychodzi.

Ja mam tak i działa :wink:


1 polubienie

No ja mam tak samo ustawione i nie dziala. Powiedz mi czy podczas wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku masz dźwięk bip i czy w kamerce swieci ci sie tylko niebieska dioda?

Po wciśnięciu i przytrzymaniu słychać bipbip, w kamerce świeci się niebieska dioda, zresztą sam zobacz :wink:
AI-Speaker Home Assistant - Mikrofon Kamera PS3 - YouTube

Dzieki za filmik. Ja juz zdurnialem. Mam ustawiona automatyzacje jak ty ale bipbip nie mam. Przycisk dziala w innej automatyzacji bez problemu.


Odłącz i podłącz kamerę jeszcze raz do bramki. Po podłączeniu Jolka coś mówi, powina powiedzieć że wykryła urzadenie. Spróbuj jeszcze zmienić na próbę automatyzacje i na przykład tym samy wyzwalaczem zapal światło.

1 polubienie

W dane usługi wykasowałem linie numer 3 i zaczęło działać. Dzieki za pomoc

1 polubienie

Panowie,
Czy któryś z Was mógłby się podzielić informacją jak wpisaliście tą kamerę do *.yaml ?
Leży u mnie i chętnie bym ją zaprzągł do pracy :slight_smile:
Szukałem trochę, ale jakoś bez powodzenia…

Jak dobrze pamiętam to tylko wystarczy podłączyć kamerę do bramki i zostanie ona wykryta. Działa to od wersji 0.106. Potem robisz automatyzacje wg podanego wyżej przykładu.

Hmm… no właśnie bramka ładnie mówi o podłączonym urządzeniu, jednak nigdzie jej nie widzę.
Może doprecyzuję… szukam przede wszystkim kamery, mikrofon chciałem potraktować jako dodatek - przykład powyżej jest wystarczająco klarowny :slight_smile:

1 polubienie

Ja nie potrafię dodać kamery PS3

Czy mikrofon z kamery cały czas działa z najnowszą aktualizacją? :slightly_smiling_face:

U mnie na stabilnej Celinie działa zarówno z nasłuchiwania wyrażenia aktywującego i z przycisku Aqara.

1 polubienie

Podasz dokładny model lub zdjęcie kamery ?
Czekać tylko na odpowiedź @jolka w sprawie pojemności skrzyni głośnika i chyba pora zbudować własny głośnik z nasluchem :slightly_smiling_face:

Proszę zdjęcie:

1 polubienie

Komunikat specjalny kamera działa. :microphone::microphone::slightly_smiling_face:

Ale dziwna sprawa bo pilot niechce
współpracowac teraz.

@jolka lub @Tomasz znacie taki problem ze po wciśnięciu mikrofonu na pilocie z bramki słychać “błąd sieci spróbuj ponownie”.
Wyciągnięcie go i włożenie nic nie daje.

Ja nie mam pilota więc nigdy takiego problemu nie miałem. Przeczytaj to Pilot: rozwiązywanie problemów

1 polubienie

Temat sprawdziłem cały.
Pilot bez kamery działa prawidłowo.
A po podłączeniu kamery mówi błąd sieci.
Zastanawiam się czy to nie problem iż są dwa mikrofony w systemie.
@jolka lub @Celina ktoś przewidział taki wariant aby były dwa mikrofony lub dwa piloty?

U mnie działa mikrofon z pilota AIS i kamery PS3 gdy obydwa urządzenia są podłączone. Na bramce jest wersja Celina.

1 polubienie

Masz masz włączone nasłuchiwanie non stop na kamerze?
U mnie też jest stabilna Celina.