Shelly 2.5 - wysoka temperatura przekaźnika dopuszkowego

Cześć. Podłączyłem przekaźnik Shelly 2.5 (jeszcze go nie schowałem w puszce). Wgrałem do niego AIS-Tasmota 9.3.1 i zauważyłem, że nie pojawiły się encje dotyczące pomiaru energii. Oprócz tego temperatura wewnątrz przekaźnika przy wyłączonych przełącznikach wynosiła ok. 56 stopni. Natomiast przy włączonych dochodziła prawie do 80 stopni. Znalazłem TUTAJ informację o tym, że problem wynikający z wysokiej temperatury dotyczy braku skonfigurowanego GPIO16. Po wgraniu oryginalnej wersji Tasmota 9.4.0 pojawiły się encje dotyczące pomiaru energii a dodatkowo znacząco spadła temperatura (poniżej zrzut ekranu) zarówno przy włączonych jak i przy wyłączonych przełącznikach (GPIO16 jest już skonfigurowane). Za pomocą polecenia SetOption42 można zmienić temperaturę przegrzania. Domyślnie jest ustawiona na 90 stopni.
Może komuś z Was przyda się ta informacja aby uniknąć przegrzania przekaźnika.
Ciekaw jestem czy macie jakieś doświadczenie z tym urządzeniem i jaka jest u Was temperatura tego przekaźnika w trybie spoczynku i pracy gdy jest on już zamknięty w puszce.

1

1 polubienie

Znalazłem artykuł z opisem w jaki sposób wgrać oryginalne oprogramowanie do Shelly. Może komuś z Was się przyda. LINK

1 polubienie