Skalowanie systemu do sterowania automatyką domową - 🌉 most MQTT pomiędzy bramkami

Panowie - przede wszystkim dzięki za testy.

Wydaje mi się, że problem jest właśnie w tych mostach (może kwestia tych topicow i innych podobnych konfiguracji). Mam identyczne objawy - “przełączniki zmieniają stan ale zaraz wracają na OFF”.

Dlaczego tak myślę - po moich testach:

  • nie udało mi się z z sukcesem połączyć za pomocą mostów czegokolwiek,

  • w przypadku Supli - lokalna Supla i w .env parametry do połączenia z MQTT na bramce AIS - działa bezbłędnie już parę dni (100% działania).

  • w przypadku integracji AIS do Supli publicznej - zrobiłem w configuration.yaml wg tego poradnika >>> - działa bezbłędnie również (100$% działania).

Natomiast integracja AIS do Supli z tym modułem integracyjnym AIS Supla MQTT nie działa dobrze (czasami działa czasami nie), ale ona pewnie jest zrobiona w trybie mostu pomiędzy brokerami MQTT na AIS i na publicznych serwerach Supli.

Więc mniemam, że to nie jest problem AIS czy Supli a dogadywania się brokerów. Nie znam się na tym - ale może to jest jakiś trop.

Reasumując - mosty mi nie działają (@Cezary.K ma rację - może trzeba je opuścić…:wink: ) ale podpięcie się do jednego brokera MQTT działa u mnie bezbłędnie.