WIP Integracja MQTT SUPLA

Wracając do meritum. Zakupiłem bramkę DEV3 i przeniosłem integrację z DEV1 na tę bramkę.
Przyjąłem założenie, że zostawię sobie niezależne brokery, niech Supla korzysta ze swojego na RPi4B a bramka ze swojego na bramce.
Na początek dodałem integrację AIS SUPLA MQTT. Zalogowałem się do swojego lokalnego serwera Supli. Integracja założyła się poprawnie (choć nie wiem dlaczego cały czas ma status starting zamiast success). To jednak nie spowodowało pojawienia się jakichkolwiek urządzeń z Supli. Dopiero dodanie do brokera bramki (integracja MQTT) nasłuchiwania brokera Supli pozwoliło na pojawianie się urządzeń Supli w AIS.
Wszystkie urządzenia się pojawiły. Zarówno ZAMEL-a jak, przeflashowane na Suplę urządzenia i “własne wyroby” z firmware Supli.
Komunikacja jest praktycznie natychmiastowa. Zarówno aktualizacje zmian po stronie Supli (zmiana nazwy, zmiana statusu) jak i sterowanie modułami po stronie AIS.
Problemem pozostaje brama wjazdowa (brak sterowania) oraz sterowanie bramą garażową (brak opcji Otwórz/Zamknij, jest góra/stop/dół, ale działa).
Tak więc ogólnie jest dobrze, będę obserwował dalej.