Sterownik do bramy wjazdowej/garażowej

Witam,

Na początku chciałem się przywitać i pochwalić swoim sterownikiem do bram, może ktoś szuka czegoś podobnego. Zaczęło się od zrobienia sterownika dla siebie. Później dla rodziny i znajomych.
Sterownik wyczytuje wszystkie dane z napędu. Pokazuje aktualną pozycję (w procentach), umożliwia otworzenie bramy w zadanej pozycji. Kierunek ruchu bramy wyczytuje z napędu.
Aktualnie wspierane napędy:

  • FAAC 740/740
  • Came ZBX-74/78, BXP, 6000, 900, ZBX7
  • Beninca JM.3, Core
  • Nice Spido, Robus
  • ELDRIM EL11
  • Normstahl Magic 1000

Co chwilę dochodzi wsparcie dla kolejnych napędów (w fazie testów jest wsparcie dla bram skrzydłowych)

Zaimplementowane protokoły

  • MQTT (w tym Home Assistant MQTT Auto Discovery)
  • HomeKit
  • Supła
  • REST API

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu :slight_smile:

2 polubienia

Witamy na forum.
Czy coś wiecej na temat tego sterownika możesz powiedzieć? Post niewiele mówi jak technicznie, sprzetowowo wygląda Twoje rozwiazanie.
Osobiście mam napęd Normstahl Magic 1000 sterowany dodatkowo z ESP8266. Co mogło by mnie skłonić do Twojego rozwiazania? Innymi słowy co, jako potencjalny klient, mogę otrzymać i za ile? Opisane funkce kuszą, zwłaszcza procentowe wskazanie otwarcia i kierunku ruchu.

Witam,
mam bramę z napędem Hormann ProMatic 4. Jestem potencjalnie zainteresowany.

Z pozdrowieniami,
Krzysztof

Pokaż foto i podaj cenę :slightly_smiling_face:
Grajmy w otwarte karty :slightly_smiling_face:

Cześć,

Sterownik wygląda tak:

Cena to 150 zł (z jednym przekaźnikiem). Jeśli ktoś chce wydrukowaną obudowę to +15, ale udostępniamy również plik STO do samodzielnego wydruku.

Pełny opis można znaleźć tutaj.

Pozdrawiam,
Seba

1 polubienie

Cześć,

Popatrzę w instrukcję napędu i dam znać.

Pozdrawiam,
Seba

Aktualne to jeszcze?

też jestem zainteresowany, niestety podany link już nie działa :frowning:

Nie wiem na ile to pomoże (bo producent się chyba zwinął, choć projekt wyglądał ciekawie i chyba szkoda, że to “poszło w piach”), ale cofnąłem się w czasie i wygrzebałem takie rzeczy

Biorąc pod uwagę integracje Domoticz i Supla innych śladów szukałbym na forach Supli i/lub Domoticza.

Gdyby autor w ramach porzucenia rozwiązania wrzucił do sieci projekty sprzętu jako open-hardware, a soft jako open-source (choćby i same źródła) to może ktoś inny by kontynuował projekt… (czasem w takich wypadkach w ChRL powstaje “piracka” produkcja - jest kilka firm produkujących osprzęt i kity DIY specjalizujących się w produkcji na podstawie czasem wręcz kradzionych projektów, a “znani i lubiani” producenci małoseryjnych PCB też chętnie coś takiego wyprodukują, nawet wraz z montażem, tylko raczej nie ma co liczyć na polskie części w środku).