Termostat komenda

Jak powinna brzmieć komenda glosowa do ustawienia temperatury na termostat oraz na głowice?

2 polubienia

to jest tak lakoicznie napisane, ze dla takiego poczatkujacego laika jak ja prawie nic nie jest zrozumiałe.

Pomoze ktos to opisac jak krowie po rowie jak to zrobic?

chodzi mi dokladnie jak ma wygladac script i automatyzacja bo nie mam pojecia jak to ma być ustawione w akcjach AIS.xxxxxxx

Jeśli podlinkowane przez Cezarego treści są dla ciebie zbyt lakoniczne to proponuję zrezygnować z zabawy jsk8mkolwiek Smart Home.

Asystent domowy posiada wbudowany komponent konwersacji, który obsługuje polecenia głosowe.
Dzieje się to za pomocą konwertowania zarejestrowanych sentencji/zdań na intencje. W zdaniach mogą występować zmienne {umieszczone w nawiasach klamrowych} oraz opcjonalne słowa [umieszczone w nawiasach kwadratowych]. Takie zdania przetwarzane są przez system z uwzględnieniem kontekstu wcześniejszych działań, w celu jak najlepszego określenia intencji użytkownika i wykonania powiązanej z nią czynności.

Sterowanie ogrzewaniem

  • Ustawianie temperatury ogrzewania

Powiedz “Ustaw temperaturę na 21 stopni w salonie”

'Ustaw temperaturę [ogrzewania] [na] {temp} stopni [w] {pomieszczenie}'

1 polubienie

Conversation i intencje mam zrobione tylko nie wiem co mam wpisać w script aby to działało. Teraz jak powiem “ustaw termostat na 22 stopnie” to jolka odpowiada “ok termostat ustawiony na 22 stopnie” ale w rzeczywistości tak nie jest. Pewnie jest potrzeba to skonfigurować w script ale nie wiem jak i nie znalazłem nigdzie w opisach jak to ustawic w script.

Wybierz co chcesz mieć jako akcję po intencji.
Masz narzędzia deweloperskie na bramce. Masz usługi związane z climate, wystarczy wybrać jedną i ustawić jako akcję do wykonania.

Dziękuję będę działał, może się uda

no i Jolka nadal nie rozumie co do niej mówię

w conversation.yaml mam tak wpisane

intents:
  Ustawianie temperatury ogrzewania:
    - 'Ustaw temperaturę [ogrzewania] [na] {temp} stopni [na] [w] {pomieszczenie}'

a w intents.yaml to

Ustawianie_temperatury_ogrzewania:
  action:
    - service: climate.set_temperature
      data:
        entity_id: climate.{}
        intents: 'Ustaw temperaturę [ogrzewania] [na] {temp} stopni [na] [w] {pomieszczenie}'
    - service: ais_ai_service.say_it
      data_template:
        text: 'Ustawiam temperaturę [ogrzewania] [na] {temp} stopni [na] [w] {pomieszczenie}'

oczywiscie po kazdej zmianie robie restart bramki
a w configuration.yaml mam dodane

  intent_script: !include intents.yaml
  conversation: !include conversation.yaml

sprawdzi ktoś co robię źle?