Ukrycie domyślnego dashboard "Przegląd"

Chciałbym ukryć domyślny dashboard “Przegląd” dla użytkowników, którzy nie są administratorami. Ustawiłem w “Konfiguracja/Dashboard” inny dasboard jako domyślny i w tym momencie “Przegląd” został ukryty. Jednak po przelogowaniu użytkownika (również po restarcie bramki) znowu pojawił się “Przegląd” i był ustawiony w konfiguracji jako domyślny.

Podpinam sie do tego pytania, tez chcialbym sie dowiedziec jak to zrobic. Ale wydaje mi sie, ze to chyba jest “ficzer” odziedziczony po HA

Poczekajcie na wersje 0.115.0b0,
(jest już w pip, testujemy lokalnie, być może wydamy na kanale beta jeszcze dzisiaj)

Będzie możliwość łatwej edycji (zmiana kolejności i ukrywanie) elementów na pasku bocznym.

1 polubienie

Chyba wprowadzone ustawienia będą działały tylko do czasu przelogowania: “These settings are stored on your device in the local storage of your browser, this means that this setting is device-based and will be cleared when you logout.” - źródło.

to jest zapisane w ustawieniach przeglądarki (w bazie na przegladarce), tak samo jak wybór domyślnego dashboarda
dzięki temu na urządzeniu np. tablet możesz mieć dashboard X, na telefonie Y w przeglądarce Z a na TV jeszcze inny … a teraz dodatkowo będzie można edytować pasek boczny

ustawienia są pamiętane do momentu aż się wylogujesz z urządzenia - jak się nie będziesz wylogowywał (bo po co :wink: ) to będą pamiętane zawsze

  1. Aplikacja na Androidzie 6 czasami wylogowywuje sie sama - zazwyczaj jest to w momencie, kiedy tablet sie zawiesi, musze go zrestartowac i aplikacja jest niespodziewanie ubijana
  2. Nie chce, zeby dzieciaki mialy mozliwosc kontrolowania niektorych urzadzen podpietych pod Jolke. Wiec moga sie wylogowac, zalogowac jeszcze raz i beda mialy dostep do glownego panelu, ze wszystkimi urzadzeniami.

Wg mnie, uzytkownik, ktory nie ma praw admina, zawsze powinien miec tylko i wylacznie dostep do paneli zaznaczonych wprost jako non-admin. Inaczej CB admin/non-admin nie ma za bardzo sensu.

2 polubienia

@badzio Kwestia obsługi użytkowników jest od zawsze zwalona w źródłowym HA.

Rozwiązaniem twojego problemu jest “zamiana miejscami” konfiguracji dashboardów - w “fabrycznie domyślnym” umieść tylko taką mega-okrojoną konfigurację, natomiast w dashboardzie admina (będącym niedomyślnym) dodaj wszelkie urządzenia których nie powinny dotykać dzieciaki.
Można to oblecieć z poziomu ręcznej edycji dashoboardów (w głównym YAMLu interfejsu, mam tak to ogarnięte w HA), ale przejrzyściej nie umiem tego opisać.