Urządzenia, dodawanie - nie umiem dodać własnych urządzeń

Koniecznie, bo mnie zmartwiłeś tym Asusem.

kindziol nie byłeś sam z problemami. Miałem do wczoraj problem ze znikającym sterownikiem, który był dodany jako ostatni. Objawy były identyczne jak u Ciebie, czyli urządzenie niedostępne. Nie wiedziałem gdzie dokładnie jest przyczyna. Domyślałem się, że problem jest z komunikacją MQTT. Oświeceniem był ten wpis kolegi Stravi:


Okazuje się, że kolejność ma znaczenie…

Witajcie.

Warto pytać, dyskutować, wymieniać doświadczenia. Od wczoraj po tych wszystkich zmianach na razie zero problemów. Wszystko działa. S U P E R !!!
Teraz zacznę walkę ze sterownikami do rolet na shelly 2.5 i sterownikami do bram Sonoff. Pewnie będę Wam zatruwał życie.
Pozdr.

1 polubienie

Użytkowałem Fritz!box 4040 z dwoma Fritz!Wlan Repeater 1750E stabilność tych urządzeń przy około 50 urządzeń bez zastrzeżeń zasięg w budynku właściwy, teren zewnętrzny w granicach 8-10 metrów od budynku kiedy wzmacniacze spięte były z routerem po wifi. Fritz!Wlan Repeater 1750E posiada gniazdo rj-45 i po podłączeniu do routera po kablu zasięg na zewnątrz zwiększył się w moim przypadku do około 15 metrów poza obrys budynku. Mimo wszystko szukałem alternatywy
aby wzmocnić sygnał w ogrodzie padło na Ubiquiti UAP AC LR i teraz mogę powiedzieć że jestem zadowolony - ale warunek musimy zamontować je na suficie, możemy zamontować je na ścianie zgodnie z instrukcją ale spada zasięg.

Przydatny poradnik:

1 polubienie

Ja mogę z czystym sumieniem polecić :slight_smile: Używam już kilka lat i żadnych problemów :slight_smile:

Mieszkam w budynku jednorodzinnym. Router mam na piętrze i kablem doprowadzony drugi router w piwnicy + router (repeater) w garażu oddalonym o jakieś 10m. Gdzie powinienem zamontować Ubiquiti?

Witam.
Ja mam zrobione WiFi na trzech routerach z AP. Jeden w domu, drugi w piwnicy i trzeci w garażu. Oczywiście na każdym taki sam SSID i taka sama struktura sieci. Internet śmiga bez problemu i oczywiście Nasze sterowniki. Bawiłem się niedawno Unifi i fakt założyłem u gościa i sprawuję się super. Ale czy warto wydawać kasę jak mamy kilka AP w domu, które leżą ? Ja zrobiłem tak jak opisałem, wybór należy do każdego.

Pozdr.

Przy urządzeniach jakie ja miałem niestety przy tym sposobie prawdopodobnie wzajemnie się zakłócały :frowning: osobno każde z nich działało ok, a wszystkie razem za wieszały połączenia

Uważam że tak, każdy użytkownik automatyki opartej o sterowniki wifi powinien na samym początku zadbać o bezpieczeństwo swojej sieci, wyciągnięcie leżaka z szuflady który nie ma wsparcia producenta i może mieć dziurawe software to proszenie się o kłopoty, przecież jeśli leżą to były ku temu jakieś powody.
Wyobraź sobie że jakiś “magik” stoi pod twoim domem i przeprowadza atak na twoją sieć i słabym punktem twojej sieci jest AP wyciągnięty z szuflady - pół biedy jak będzie się bawił oświetleniem ale jak dorwie się do bramy garażowej czy drzwi wejściowych to zrobi się już nieciekawie.Dlatego należy wybrać takiego producenta sprzętu wifi który gwarantuje nam bezpieczeństwo. Na samym początku miałem Fritz!box ponieważ producent na swoje produkty daje 5 lat gwarancji i dożywotnią gwarancje bezpieczeństwa czyli jeśli dla starszego modelu routera czy wzmacniacza wifi nie jest rozwijane software a zostanie wykryta luka w ich oprogramowaniu producent zobowiązuje się do jej usunięcia, tak samo jest w Unifi, no ale:

@Cino111 czytając twoje posty wnioskuję że chcesz poprawić zasięg wifi w ogrodzie może lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie montaż takiego zewnętrznego urządzenia na elewacji budynku:

Wow. Muszę poczytać. Nieźłe cudo. Chyba właśnie o coś takiego mi chodzi :slight_smile:

Czy na każdym AP masz ustawiony taki sam kanał częstotliwości czy różne, a może pozostawiasz wszystko w auto?

Witam.
Na każdym mam ustawiony stałe IP. Jeśli chodzi kanały to auto. I jak na razie wszystko działa bez problemu. A wracając do sprawy bezpieczeństwa sieci to wiadomą sprawą jest, że nie użyłem jakiś zabytków, routery są w miarę nowe i po aktualizacji oprogramowania. Ale jak już pisałem wybór należy do każdego.

pozdr.