UWAGA. Szambo jest już pełne! - warunkowa karta alarmowa

Demo projektu Asystent Domowy zawiera pulsującą kartę " UWAGA. Szambo jest już pełne!"

https://dom-demo.paczka.pro/lovelace-demo/css

Czy może ktoś mi podpowiedzieć jak powinna wyglądać konfiguracja takiej karty warunkowego wyświetlania dla przykładowego czujnika?
Chciałbym oprócz powiadomienia na telefon mieć kartę, która w stanie normalnym ma np. kolor zielony i odpowiedni napis, a przy stanie czujnika ON alarmowała o awarii jak w przykładzie z szambem.

1 polubienie

Sam sobie odpowiem…
Poszło dość szybko z dokumentacją karty warunkowej:

Obecnie obsługuje konfigurację z GUI, więc na początek wybieram encję i jej stan będący warunkiem:

W drugim kroku konfiguruję kartę - skorzystałem z przykładu AIS i edycji w YAML

Nie spodziewałem się tak szybkiego efektu :astonished:

1 polubienie

Proponuje “custom button card” możesz tam zrobić coś podobnego
Ja mam tak zrobione ino z burze-dzis-net, jak sensor jest “OFF” to wszystko jest szare, jak sensor przechodzi na “ON”, kolor zmienia sie na czerwony i mruga.
image

Poniżej kod dla jednej karty:

type: 'custom:button-card'
color_type: null
entity: binary_sensor.burze_dzis_net_storm_warning
name: Burza
icon: ''
show_name: true
show_state: false
styles:
  name:
    - color: rgb(35 35 35)
state:
  - value: 'on'
    color: red
    styles:
      name:
        - color: red
      card:
        - animation: blink 2s ease infinite
  - operator: default
    color: rgb(35 35 35)
2 polubienia

Możesz też zrobić na buttonach konkretnych encji i szczegółowym warunkowaniem wszystkiego, dodając ten blinkier, tak jak kiedyś Ci wysylalem

1 polubienie

Dzięki - w moim rozwiązaniu przy braku spełnienia warunku karty zwyczajnie nie widać (nie zajmuje miejsca - chyba). W stanie alarmowym zostanie dopiero wyświetlona:

1 polubienie

No sposobów na to jest wiele :wink:
Niestety ukryte karty zabierają miejsce :frowning: wiec czasami przy pełnym dashboardzie pozostaną dziury, ale to juz można wedle uznania rozstawić.

1 polubienie

Witam serdecznie. Chciałbym się podłączyć do tematu. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć ? Mam zrobione trzy obrazy z instalacją sieci elektrycznej. Na każdej z nich są trzy fazy pokolorowane. Każdy obraz przedstawia jedną brakującą fazę. Pobieram encję z napięciem poszczególnych faz z MEV01. Chciałbym zrobić tak, że jeżeli będzie brakowało jednej z faz (zanik Napięcia) i stan encji będzie 0V to wyświetli się odpowiednia karta. I czy da się to zrobić na karcie warunkowej? Może ktoś podpowie ?

1 polubienie

Wzór

conditions:
  - entity: binary_sensor.czujnik_deszczu_water_leak
    state: 'on'
card:
  type: custom:button-card
  tap_action:
    action: null
  state:
    - value: 'on'
      color: blue
      styles:
        icon:
          - animation:
              - blink .9s linear infinite
  entity: binary_sensor.czujnik_deszczu_water_leak
  icon: mdi:weather-pouring
  size: 10%
  show_name: false
  style: |
    ha-card {
     background: #32323200;
    }

Dziekuje . Wszystko już dziala

1 polubienie