Wersja systemu Greta 👩 wydana

@Celina czy jest szansa aby te encje pojawiły się w standardzie tak aby nie trzeba nic dodawać?
Ułatwi to o pracę z bramki i diagnozowanie co jest bardzo przydatne w wersjach Dev :slightly_smiling_face:

@Cezary.K i @Goral64 dzięki wielkie.
Jutro usiądę i spróbuję wpierw na Dev1 :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Chodzi na DEV1 i na DEV3, sprawdzone.

Nazwa encji pochodzi z integracji (jest domyślnie w procentach), więc nic nie zmieniałem i nie wiem skąd Twój wniosek, że to błąd.
Tym bardziej, że działa.

Jeśli nie chcesz robić wpisów w pliku, to jedna komenda w konsoli wyświetli to samo htop i wszystko widać.

U mnie nie wyświetlało encji sensor.processor_use i też nie wiem dlaczego. Dodałem _percent i zaczęło wyświetlać.

Stosuje tą komendę aby obserwować system lecz tylko wtedy gdy jestem lokalnie.
Niestety konsola nie działa przez tunel :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Odnośnie systemy czy ktoś zauważył aby bramka miała problem z zigbee?
Dziś przestały znowu działać czujniki ruchu.
Restart bramki pomógł. W htop nic niepokojącego nie widać. Logi czyste.
Proces zigbee działa :slightly_smiling_face:
Jakieś sugestie gdzie szukać ?

U mnie tak samo ,reset bramki pomógł

1 polubienie

A mi po aktualizacji powstał problem z integracją mitemp_bt:
image
Komuś też może się coś takiego przytrafiło?
@jolka lub @Celina może pomogą? Nie mogę w tej chwili robić kopii zapasowych systemu… Proszę o pomoc.
@jolka , @Celina pomóżcie jak zainstalować integrację mitemp_bt w AIS. Wciąż wyświetla mi się błąd konfiguracji. Pełen restart aplikacji nic nie dał, bo po wczytaniu moich ustawień z kopii błąd powraca. Stało mi się tak po której aktualizacji beta. Jest to związane z integracją BLE monitor, którą jakiś czas temu odinstalowałem. Wszystko było ok do momentu aktualizacji.

Udało się zainstalować integrację z mitemp-bt · PyPI , ale mam kolejny błąd:
image

Znalazłem w logach po przywróceniu bramki do fabrycznych ustawień coś takiego:
2021-06-07 23:24:41 ERROR (SyncWorker_13) [homeassistant.util.package] Unable to install package mitemp_bt==0.0.3: ERROR: Cannot install mitemp-bt==0.0.3 because these package versions have conflicting dependencies.
2|ais | ERROR: ResolutionImpossible: for help visit User Guide - pip documentation v21.2.dev0
Dlaczego to się usiłuje zainstalować, a jest niekompatybilne?
@jolka bardzo proszę o pomoc. Wciąż nie mogę sobie poradzić z tym problemem. Pełny reset aplikacji nic nie daje.

koledzy jak poprzez konsole moge wrocic do wersji wydanej przed Greta.
Jak komenda ma wygladac?
Dzieki

pip install ais-dom==2021.4.7