Wersja systemu Greta 馃懇 wydana

Greta ju偶 nie Beta

:woman:

Na kanale stabilnym wydali艣my wersj臋 Greta.

Greta to sporo zmian i poprawek, w AIS nie zacz臋li艣my jeszcze sezonu og贸rkowego :cucumber: :slight_smile:
Z uwagi na rozmiar tej aktualizacji, jak zwykle zalecamy cierpliwo艣膰. Je偶eli nie potrafisz zostawi膰 bramki w spokoju i da膰 jej si臋 zaktualizowa膰 to patrz w logi lub htop :wink: ale nie wy艂膮czaj bramki kt贸ra si臋 aktualizuje!

Przypominamy, 偶e aktualizacje s膮 :free: :free: :free: dobrowolne i darmowe :free: :free: :free:

image

Tak przebiega aktualizacja na DEV1

image

image

image

tu by艂 automatyczny restart (nie zd膮偶yli艣my zrobi膰 screena)

image

W razie problem贸w z aktualizacj膮

Je偶eli kto艣 sobie nie poradzi z aktualizacj膮, to jak zwykle polecamy:

Zawsze jest te偶 opcja skorzystania z us艂ugi programowania w AIS:

PS

po aktualizacji polecam zrobi膰 sobie w艂asnego 鈥淎watara Jolki鈥 :slight_smile: Mi艂ej zabawy :slight_smile:

1 polubienie

@jolka czy ta aktualizacja poprawi sprawno艣膰 dzia艂ania kamer kt贸re s膮 zintegrowane po onvif?
Widz臋 偶e aktualizowane s膮 pakietu odpowiedzialne za wideo :slightly_smiling_face:
Super pomys艂 z z-wave bo wida膰 na forach 偶e coraz wi臋cej ludzi kt贸rzy maj膮 Fibaro maj膮 do艣膰 i szukaj膮 alternatywy.

Pro艣ba do os贸b kt贸re zrobi艂y ju偶 aktualizacje o relacje :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:
Do odwa偶nych 艣wiat nale偶y :slightly_smiling_face: ale ja poczekam na info od innych :smiley::smiley:

U mnie po aktualizacji wyskoczy艂o takie powiadomienie a w ustawieniach mam

B艂膮d konfiguracji zapisu do bazy Can鈥檛 load plugin: sqlalchemy.dialects:sqlite

Logger: homeassistant.setup
Source: setup.py:152
First occurred: 10:38:42 (1 occurrences)
Last logged: 10:38:42

Unable to set up dependencies of history. Setup failed for dependencies: recorder
Logger: homeassistant.setup
Source: setup.py:172
First occurred: 10:38:42 (2 occurrences)
Last logged: 10:38:42

Setup failed for recorder: Unable to import component: cannot import name 'MultipleResultsFound' from 'sqlalchemy.exc' (/data/data/pl.sviete.dom/files/usr/lib/python3.9/site-packages/sqlalchemy/exc.py)
Setup failed for history: Could not set up all dependencies.

Mimo i偶 nie posiadam ju偶 od dawna integracji Ais google home to mam raz na jaki艣 czas taki komunikat jak poni偶ej

Logger: homeassistant.components.google_assistant.http
Source: components/google_assistant/http.py:192
Integration: Google Assistant
First occurred: 10:35:09 (2 occurrences)
Last logged: 10:39:29

Request for https://homegraph.googleapis.com/v1/devices:reportStateAndNotification failed: 400
Request for https://homegraph.googleapis.com/v1/devices:requestSync failed: 400

Jaki czas nale偶y po艣wi臋ci膰 na cierpliwo艣膰?
DEV 1 zaktualizowa艂 si臋 w 27 minut. (9 minut pobieranie, 27 instalowanie). DEV 3 pobiera艂 5 minut ale instaluje si臋 ju偶 2h20m i nie wida膰 na WWW ko艅ca鈥
obraz

Po aktualizacji r贸wnie偶 mam podobne b艂臋dy:

Przesta艂a dzia艂a膰 historia, za to mia艂em okazje sprawdzi膰 encje:
sensor.ais_speech_status
i dzia艂a super, bardzo si臋 przyda do przysz艂ych aktualizacji :slight_smile:

@Goral64 aktualizacja si臋 zako艅czy艂a? :slightly_smiling_face:

Niestety, kwadrans temu kopn膮艂em j膮 jeszcze raz, zahucza艂o, zabulgota艂o, co艣 si臋 porestartowa艂o i鈥

Oraz

Nie mam si艂y szuka膰, pomo偶e kto艣? Przed aktualizacj膮 do Grety dzia艂a艂o, po aktualizacji nie chce :frowning:

EDIT:
P贸艂 dnia bez historii log贸w :frowning: Serio nikt nie potrafi mnie naprowadzi膰 jak przywr贸ci膰 funkcjonalno艣膰? Jak doinstalowa膰/przeinstalowa膰 pymysql?

Zacznij od konsoli:
pip install pymysql

pip install pymysql_sa

Dzi臋ki. Zainstalowane pymysql_sa i zapis do bazy powr贸ci艂!
Jeszcze raz dzi臋ki.

Czy to by oznacza艂o, 偶e instalator nowej wersji odinstalowa艂 mi ten pakiet?

1 polubienie

Trudno powiedzie膰, ale mia艂em ten sam problem po aktualizacji z beta do stabilnej.

1 polubienie

@maciekb @Goral64 Panowie - czy teraz ju偶 wszystko ok z now膮 Gret膮?

1 polubienie

U mnie tak, nawet mi mosquitto.yaml nie zresetowa艂o :wink:

1 polubienie

Ja u偶ywam bramki AIS eksperymentalnie, produkcyjnie mam inn膮 instancj臋 HA (nie AIS) a tym si臋 na razie 鈥渂awi臋鈥, wi臋c nie chc臋 zajmowa膰 stanowiska czy jest ok czy nie. 艢rednio kilka razy w tygodniu potrafi臋 wykrzaczy膰 ca艂o艣膰, ale g艂贸wnie przez moj膮 zabaw臋. Nie zdecydowa艂em jeszcze, czy ograniczenia AIS nie b臋d膮 mi na tyle przeszkadza艂y, by zbudowa膰 na niej core rozwi膮zania automatyki domowej. :wink:

Tak czy inaczej, po aktualizacji z ostatniej bety do stabilnej, wywali艂o tylko logowanie do zewn臋trznej bazy SQL, reszta przetrwa艂a. :slight_smile:

2 polubienia

U mnie niestety takie co艣:

A w logach wida膰 co艣 przydatnego?

To samo co u mnie by艂o. Musisz doinstalowa膰 sterownik do bazy danych kt贸rego u偶ywasz. Kliknij w Konfiguracja-> Ustawienia bramki AIS dom 鈫 Logi i baza danych w Sprawd藕 i zapis. Otrzymasz b艂膮d, kt贸ry musisz naprawi膰.

1 polubienie

Dzi臋ki za odpowied藕, tylko dlaczego mam to robi膰? Nie mam nic niestandardowego, a musz臋 naprawia膰 bo kto艣 popsu艂. Inni nie maj膮 tego b艂臋du?