📺 YouTube TV

YouTube TV (testowane na DEV3)

YouTube TV to aplikacja Google - Jolka czyta tytuły i mówi co się dzieje - działa naprawdę dobrze, sprawdźcie sami:

Instalacja

pobieramy aplikację do lokalizacji /sdcard

curl -L https://github.com/ziomxxl/ais_dev3_apks/blob/main/YouTube_TV_2.13.05.apk?raw=true -o /sdcard/yt_tv.apk

instalujemy

su -c 'pm install /sdcard/yt_tv.apk'

uruchamiamy z konsoli:

su -c 'monkey -p com.google.android.youtube.tv -c android.intent.category.LAUNCHER 1'

Oczywiście komendę możemy sobie dodać do interfejsu. Najpierw sprawdzamy wywołanie z usługi:

a potem dodajemy przycisk (w ten sposób możemy zrobić pilot którym możemy uruchamiać dowolne aplikacje android na bramce):

type: button
tap_action:
  action: call-service
  service: ais_shell_command.execute_command
  service_data:
    command: >-
      su -c "monkey -p com.google.android.youtube.tv -c
      android.intent.category.LAUNCHER 1"
  target: {}
entity: ''
icon: 'mdi:youtube'
show_name: false

Jak uruchomimy apkę przyciskiem to dalej już możemy używać pilota, Jolka nas poprowadzi.

Ja nie wiem dlaczego ta apka jest zintegrowana z pilotem AIS i Jolką. AIS coś pisał o projekcie dla ludzi mających problemy ze wzrokiem, wydaje mi się, że chyba o to chodzi z tą aplikacją. Ja nic nie robiłem żeby to działało, tylko znalazłem aplikację w sieci, nic nie zmieniałem, to działa samo.

Dodałem repozytorium w GitHub z aplikacjami Android na bramkę AIS DEV3

Będę do niego dodawał też inne aplikację które uważam, że warto mieć na bramce.

8 polubień

Cześć @ziom :wave:

chyba wiemy gdzie znalazłeś apkę :+1:
ale ta smartyoutubetv jest lepsza, bo działa bez reklam, tak jak w AIS lubimy - całkowicie inne oglądanie YT :slight_smile:

dodatkowo:

• 4K support
  • runs without Google Services
  • designed for TV screens

Jak chcesz to sprawdź proszę tę apkę czy Ci się podoba, i jak tak to dodaj do swojego REPO.
Ja nie dodaje tego bo to nie jest oficjalnie wspierane przez AIS.

PS
dałeś nam do myślenia z tym 4K video w Android, niepotrzebnie chyba męczymy się z FFmpeg…
dzisiaj skompilowaliśmy najnowszą wersję FFmpeg 4.4
https://www.ffmpeg.org/download.html#release_4.4

Niestety nawet na 8-rdzeniowym serwerze ffmpeg działa niewiele szybciej niż na bramce DEV1. Bez sprzętowych kodeków wideo (od Amlogic) wydajność jest słaba…
Chyba trzeba jakoś przejść z kamerami na to co daje Android i zostawić FFmpeg dla fanów RPi (gdzie wideo nigdy nie działało płynnie).

5 polubień

To ja tylko dodam od siebie, że KODI też działa bezproblemowo 4k z HDR przez SMB/CIFS z NASa.
Dla leniwych (jak ja) można apki odpalać bezpośrednio z pilota: android->aplikacje->apilkacja->otwórz.
KODI pobrane z LINK
No i oczywiście apki po skopiowaniu do bramki można też instalować (wyklikać pilotem) z poziomu androida przez wbudowany domyślnie w bramkę AIS Exploler Pro

3 polubienia