📺 YouTube TV

YouTube TV (testowane na DEV3)

YouTube TV to aplikacja Google - Jolka czyta tytuły i mówi co się dzieje - działa naprawdę dobrze, sprawdźcie sami:

Instalacja

pobieramy aplikację do lokalizacji /sdcard

curl -L https://github.com/ziomxxl/ais_dev3_apks/blob/main/YouTube_TV_2.13.05.apk?raw=true -o /sdcard/yt_tv.apk

instalujemy

su -c 'pm install /sdcard/yt_tv.apk'

uruchamiamy z konsoli:

su -c 'monkey -p com.google.android.youtube.tv -c android.intent.category.LAUNCHER 1'

Oczywiście komendę możemy sobie dodać do interfejsu. Najpierw sprawdzamy wywołanie z usługi:

a potem dodajemy przycisk (w ten sposób możemy zrobić pilot którym możemy uruchamiać dowolne aplikacje android na bramce):

type: button
tap_action:
  action: call-service
  service: ais_shell_command.execute_command
  service_data:
    command: >-
      su -c "monkey -p com.google.android.youtube.tv -c
      android.intent.category.LAUNCHER 1"
  target: {}
entity: ''
icon: 'mdi:youtube'
show_name: false

Jak uruchomimy apkę przyciskiem to dalej już możemy używać pilota, Jolka nas poprowadzi.

Ja nie wiem dlaczego ta apka jest zintegrowana z pilotem AIS i Jolką. AIS coś pisał o projekcie dla ludzi mających problemy ze wzrokiem, wydaje mi się, że chyba o to chodzi z tą aplikacją. Ja nic nie robiłem żeby to działało, tylko znalazłem aplikację w sieci, nic nie zmieniałem, to działa samo.

Dodałem repozytorium w GitHub z aplikacjami Android na bramkę AIS DEV3

Będę do niego dodawał też inne aplikację które uważam, że warto mieć na bramce.

8 polubień

Cześć @ziom :wave:

chyba wiemy gdzie znalazłeś apkę :+1:
ale ta smartyoutubetv jest lepsza, bo działa bez reklam, tak jak w AIS lubimy - całkowicie inne oglądanie YT :slight_smile:

dodatkowo:

  • 4K support
  • runs without Google Services
  • designed for TV screens

Jak chcesz to sprawdź proszę tę apkę czy Ci się podoba, i jak tak to dodaj do swojego REPO.
Ja nie dodaje tego bo to nie jest oficjalnie wspierane przez AIS.

PS
dałeś nam do myślenia z tym 4K video w Android, niepotrzebnie chyba męczymy się z FFmpeg…
dzisiaj skompilowaliśmy najnowszą wersję FFmpeg 4.4
https://www.ffmpeg.org/download.html#release_4.4

Niestety nawet na 8-rdzeniowym serwerze ffmpeg działa niewiele szybciej niż na bramce DEV1. Bez sprzętowych kodeków wideo (od Amlogic) wydajność jest słaba…
Chyba trzeba jakoś przejść z kamerami na to co daje Android i zostawić FFmpeg dla fanów RPi (gdzie wideo nigdy nie działało płynnie).

5 polubień

To ja tylko dodam od siebie, że KODI też działa bezproblemowo 4k z HDR przez SMB/CIFS z NASa.
Dla leniwych (jak ja) można apki odpalać bezpośrednio z pilota: android->aplikacje->apilkacja->otwórz.
KODI pobrane z LINK
No i oczywiście apki po skopiowaniu do bramki można też instalować (wyklikać pilotem) z poziomu androida przez wbudowany domyślnie w bramkę AIS Exploler Pro

3 polubienia

Zainstalowałem obie aplikacje i …
Testując ten sam materiał na obu odtwarzaczach widać, że niestety smartyoutubetv nie odtwarza w wysokiej rozdzielczości jak YouTube TV. Sprawdzałem ustawienia smartyoutubetv i nie ma tam żadnych opcji dotyczącej jakości, poza opcją “Unlock all codecs (4K)”, którą ustawia się przy uruchamianiu aplikacji. Po uruchomieniu filmu 4K, maksymalna opcja wyświetlania to 720p.
Jaka może być przyczyna?? Jak wymusić wyższą jakość filmów, bo jednak bez reklam wygodniej?

Edit:
Zagadka - dotyczy to tylko niektórych filmów np. “Makłowicz odc. 44” w 4K.

nie wiem… napisz może to programistów tej aplikacji i zapytaj :wink:

sorry za lekki sarkazm, ale chyba rozumiesz, że to jest bardzo poza zakresem bramki AIoT :wink:
prawdopodobnie nie jest dostępne w serwisie wideo takie wideo w tej rozdzielczości…

my się skupiamy na tym żeby wideo z kamer czy wideo domofonu było odpowiedni odtwarzane i o to nam gównie chodzi z wideo, treści w serwisach z wideo to nie nasza działka :wave:

Bo to prawdopodobnie nie było pytanie do @jolka tylko do autora wątku - kol. @ziom:smiley::tumbler_glass:

Dokładnie - było to pytanie do niego.

Jednak nie jest tak jak napisaliście, czyli “smartyoutubetv jest lepsza”… Taki sarkazm :yum:

a to sorry…

PS
My też tęsknimy za @ziom :slight_smile:

Dodałem coś nowego :slight_smile:

Pozdro Ziomeczki!

Nie pisze bo nie mam ostatnio czasu, w ramach przeprosin chciałem Wam wkleić zdjęcie fajnego kwiatka :sunflower: :slight_smile: Mega okaz, wychodowany z automatyką na bramce AIS DEV1… ale boję się, że Jola mnie opierdzieli :wink: więc jakoś się powstrzymam.

Smart YT działa mi bez problemów gdy uruchamiam go pilotem, co jednak wpisać w tej linijce kodu:

 command: >-
      su -c "monkey -p com.google.android.youtube.tv -c
      android.intent.category.LAUNCHER 1"

żeby uruchamiać go przyciskiem?

Cześć @ziom🙂

Pochwal się tym kwiatkiem :crazy_face::sun_with_face::slightly_smiling_face:

A może przy okazji wakacyjnie zapodasz coś nowego z appek bo na forum tak pustawo i niemrawo ostatnio… :slightly_smiling_face:

Pozdro :beer::beer::beer:

3 polubienia

przy ostatnim Leonie nie chce to działać (z konsoli czy przycisku). Trzeba dodać --pct-syskeys 0

su -c 'monkey --pct-syskeys 0 -p com.google.android.youtube.tv -c android.intent.category.LAUNCHER 1'

Pozdrowienia