🍿 time na DEV3 - bo nie samą automatyką człowiek żyje

Zgodnie z zasadą zero waste(żeby nie marnować zasobów bramki DEV3) postanowiłem ją używać też do oglądania filmów :slight_smile:

poszukałem info o specyfikacji układu który AI-Speaker podaje w specyfikacji, że jest na bramce → S905x3 Amlogic:

ten procesor graficzny Mali-G31 (tkóry nic nie robi na bramce) powinien bez problemu odtwarzać 4K, tak twierdzi Amlogic:

image

i Wikipedia:

No to sprawdzamy :slight_smile:

Instaluje popcorntime

robię to z konsoli:

a) pobieranie apk

curl https://dl.getpopcorntime.is/popcorntime.apk -o /sdcard/popcorntime.apk

b) instalowanie

su - c "pm install /sdcard/popcorntime.apk"

c) uruchamiam też z konsoli
tu się trochę nagooglałem. ale odkryłem, że można wylistować wszystkie apki komendą:

su -c "pm list packages"

żeby przefiltrować dodałem

su -c "pm list packages" | grep popcorn

i już (po 30 minutach) uruchomiłem apkę z konsoli komendą, bo przecież nie będę pilotem jak dziecko :wink:

 su -c "monkey -p dp.ws.popcorntime -c android.intent.category.LAUNCHER 1"

zrzuty ekranu

dodałem nowy folder:

mkdir /sdcard/dom/img

i tu robie zrzuty ekranu komendą:

su -c "screencap -p /sdcard/dom/img/popcorn1.png"

jakość wideo

mam DEV3, wybieram maxa - kto bogatemu zabroni :wink:

pilot

filmy się ściągają

to w między czasie żeby nie musieć pamiętać tych komend w konsoli dodałem pilot (pod przyciskami są komendy które wpisywałem w konsoli)

8 polubień

Czyli jeżeli dobrze rozumiem (a jestem tylko użytkownikem Androida, z linuxem znamy się lepiej) to na tym “androidzie” na bramce DEV3 moge zainstalować również inne aplikacje jeżeli będę miał te aplikacje w postaci paczek .apk? Np. Netflixa?

Tak, patrz opisałem to bardziej tu:

dodam jeszcze kilka opisów o programach które mam na bramce i które mogę polecić, że są OK

2 polubienia

Tu z całym szacunkiem dla @ziom i jego craftu :computer:

muszę wspomnieć, że o ile technicznie jest to możliwe, to AIS nie wspiera takich rzeczy… tym bardziej że popcorn time to jest chyba kontrowersyjną aplikacją.

Android to graficzna nakładka na jądro Linux

+API (kiedyś Java z SUN / Oracle a teraz własna VM Dalvik) i oczywiście aplikacje.
Aplikacje w Android są czymś w stylu kontenerów w Linux - każda aplikacja w Android to osobny użytkownik Linux i unikalny na świecie identyfikator, nasz to pl.sviete.dom. Ten identyfikator tworzy w systemie przestrzeń użytkownika (katalog w którym są jego pliki) - w ten sposób Android separuje aplikacje w systemie. Tak to wymyśliła firma, która zrobiła Androida i którą kupiło Google.

Jak na bramcę AIS wpiszesz whoami

image

to dostaniesz info, że jesteś xxx user linuxa.
A jak napiszesz uname -a to dostajesz całą prawdę czym jest Android:

image

i że może jednocześnie połączyć po ssh 4096 userów:

image

itd…

PS Tu wyjaśnialiśmy architekturę AIS:

Nie osłabiajmy aktywności kol. @ziom w tym zakresie - o popcorn time już nie będzie pisał :wink: za to o innych aplikacjach może :wink: Tym bardziej, iż @jolka taż czasami proponuje coś niecoś w tym temacie… :slight_smile:

1 polubienie

Czytałem to kilka razy i powoli staram się poukładać to jak to techniczne działa, trochę inaczej niż “HassOS” na RPi, którego używam. Zrozumienie tego to klucz do wykorzystanie na maxa takiej architektury, @ziom właśnie to pokazuje.

Hej @ziom Co tam u Ciebie? Masz coś nowego na Dev3? Podziel się z nami, proszę :smile::smile::beer:

1 polubienie

Załączę się do tematu.
Zainstalowałem na bramce UPC GO
Da się jakoś dodać skrót do HA aby uruchomić tą apk?

Napisałem że jest to pakiet apk zainstalowany na androidzie na bramce.
Tu jest źródło : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lgi.upctvgo.pl
Fajnie było by mieć możliwość sterowania bez grzebania w androidzie

Edit
Znalazłem rozwiązanie : dla potomnych -