Żarówka tasmota

Witam. Jest ktoś w stanie napisać prosty poradnik jak zmienić soft na tasmota w tej żarówce?

Szukam czegoś co będzie działało lokalnie czyli bez problemów. Naczytałem się o integracji Tuya i boję się o stabilność bramki :slightly_smiling_face:

Niedawno testowałem Tuya-Convert z żarówką Smart. Niestety zmieniają się zabezpieczenia Tuya w nowszych produktach i metoda bezinwazyjna nie zawsze działa.
Zobacz te poradniki:



Osobiście wybrałem metodę z użyciem Linuxa. Wystarcza konsola i parę komend. Sprzętowo komputer z Wi-Fi i smartfon.

Może ma ktoś coś sprawdzonego ?
Co łatwo się flashuje :slightly_smiling_face:

Jeśli masz już żarówkę, to spróbuj tuya-convert. Możesz spróbować wykonać to z obrazu live Linuxa bez instalowania.

Jest ktoś w stanie pomóc odpłatnie ?
Potrzebne dwie żarówki na tasmota. :slightly_smiling_face:
Nie muszą być rgbw.

To może lepiej coś pracującego pod zigbee?

Myślałem też o tym ale jakoś mam obiekcie po tym co wydarzyło się na forum.
Rozjeżdżające się mapy itd.
Dlatego wstrzymałem się z zakupem czujników itd

Kupię dwie szt. te z linku od Ciebie i spróbuje zmiany oprogramowania. Wcześniej próbowałem z Spectrum Light ale nie udało się.

1 polubienie

Ja wlasnie przefleszowalem 3 zarowki Tuya, bez wiekszych problemow. Model, ktory ja flaszowalem to utorch. Template do konfiguracji mozna skopiowac z ponizszego linku: https://templates.blakadder.com/utorch-LE7.html

Dwie uwagi

  • nalezy dokladnie przeczytac instrukcje, takze fragment duzymi literami :wink: ktory mowi ze przed rozpoczeciem flaszowania trzeba podpiac inne urzadzenie pod tymczasowo stworzony AP vtrust-flash
  • nie wiem czemu ale po wlaczenu zasilania domyslny stan zarowki to ‘wylaczona’, mimo ze ustawilem PowerOnState 1

Po przefleszowaniu wgralem najnowszy soft AIS-Tasmota (v8.5) i wszystko smiga jak ta lala :slight_smile:

Pierwsza już jest z Tasmota. Udało się kupić POLUX z datą produkcji 2019 (SE1910MK-1), w których skrypt Tuya-Convert bez problemu podmienił soft. Poniżej szablon.



Przy pełnej mocy lekko brzęczy…
1 polubienie