Integracja Yeelight problem

dodaję integracje wykrywa żarówki ale cały czas są niedostępne jakieś porady ??

yeelight

temat zamknięty załatwione

Mam ostatnio podobny problem z trzema yeelight . Po wykonaniu integracji znikają mi po jakimś czasie encje (stają się nieaktywne) a w logach mam komunikat błędu:


yeelight - screen
Nie potrafię znaleźć przyczyny błędów, myślałem o zrywaniu połączenia wifi pomiędzy
żarówkami a routerem ale połączenie pomiędzy nimi a aplikacją na telefonie połączonym przez wlan jest zawsze stabilne i sterowalne więc to nie to.

@zielony liczył na porady… stwierdził “załatwione”.
Ciekawi mnie czy odpowie koledze we własnym temacie? Samodzielnie zamkniętym, rozwiązanym… :face_with_monocle:

1 polubienie

Dlatego nie chciałem otwierać nowego wątku licząc na podpowiedź kol. zielony.

1 polubienie

a już odpowiadam połączyłem żarówki z homekit kod jest na żarówce i chula !!!

Niektórzy mają uczulenie na koty a ja niestety na jabłka szkoda :unamused:
ale dzięki za odpowiedź

chodzi dobrze w integracjach masz homekit
nie trzeba jabłka

połącz żarówki z yeel na telefonie android w sieci potem uruchom integracje na jolce homekit powinno ci je pokazać kod do parowania jest na żarówkach i tyle

albo to był kontroler homekit …hmmmm jedno z dwóch napewno nie sprawdze bo już nie mam tych żarówek kupuję teraz te

bo producent nie używa nowego oprogramowania tuya więc każda !!! idzie na tasmote 100/100 kupionych

Dzięki @zielony za podpowiedź, udało się przez HomeKit-a stabilnie zintegrować Yeelights:
HomeKit
Co do pokazanych żarówek Tuya opisz proszę dokładniej jak zmieniasz soft na Tasmota jakie narzędzie itp. bo myślę, że może być zainteresowanie ze względu na cenę.

tuya-convert !
temat znany i lubiany

tu masz szybko i sprawnie opisane nie trzeba linuksa instalować ja używam kali-linux-2020.3-live-amd64.iso i pomijam proces aktualizacji

masz u góry https://siytek.com/how-to-flash-tuya-devices-with-tasmota-over-the-air-using-ubuntu/

@zielony
Pytanie czy podjąłbyś się przeflashowania 8 szt. żarówek RGB gdybym zamówił na alle i przesłał do Ciebie? Oczywiście za wynagrodzeniem i pokryciem opłat wysyłki.

nie będę w stanie Ci pomóc bo jestem w domu raz na 2 tygodnie na weekend więc sam rozumiesz ale nie zniechęcaj się jest wiele poradników na you tube i w sieci nawet tu na forum poczytaj temat o gniazdku gosund sp111 tam jest wszystko w tym temacie

1 polubienie

Nie ma sprawy, rozumiem, problem w tym, że mam już 4 gniazda do rozebrania i resetu a jedyną lutownicę mam do rynien i takież umiejętności, więc zamawiam gotowce z wgraną tasmotą bo liczba posiadanych urządzeń pod zigbee przekracza 20 szt i nie chcę destabilizować tak zbudowanej sieci o żarówki. Może ktoś z userów podejmie się wykonywania tego typu odpłatnych usług dla pozostałych forumowiczów?