System Mi-Light z Allegro

Hej,

Szukałem ale nigdzie nic nie znalazłem na ten temat.

Czy ktoś podejmował temat integracji urządzeń Mi-Light z Allegro?

O samej firmie Mi-Light nie wiele wiadomo jak i o systemie, udało mi się znaleźć tylko że działa to w technologi RF 2,4 GHz, więc teoretycznie po Zigbee mogło by to pójść (niestety jeszcze nie posiadam Zigbee aby to osobiście sprawdzić).

Pytam bo mają ciekawe rzeczy jaki ceny, moduły do taśm LED, żarówki, naścienne piloty do RGB, można by to fajnie wykorzystać.

Poniżej przykładowy moduł taśm LED:
https://allegro.pl/oferta/mi-light-sterownik-tasm-led-rgbw-rf-wifi-strefowy-5558966508

Na oko to radiówka z własnym protokołem. Potrzebna bramka do integracji po Wi-FI.
Najlepiej szukać produktów opartych na ESP8266.

Zamówiłem na próbę taki:
https://nathan.chantrell.net/20170526/arilux-al-lc01-wi-fi-rgb-led-controller-with-mqtt-esp8266/

Ale okazał się klonem klona, który w środku ma chip Realtek (nie do sflaszowania).
Moduł chodzi z chmurą Magic Home i jest do tego integracja z HA. Więc tragedii nie ma. Sterownik z przesyłką 28zł (w trzy tygodnie z daleka).

No właśnie w tym Mi-Light chciał bym pominąć bramkę WiFi i bezpośrednio integrować z HA jak Zigbee.
Ceny maja porównywalne jak chińczyki z ali.

O tym module H801 czytałem, jest to opcja ale jak mam kupić coś 3zł taniej i czekać miesiąc to wolę nie :wink:

Po za tym jak wspomniałem Mi-Light ma fajne piloty i panele do RGB.

Tanie rozwiązania Wi-fi bazują najczęściej na chmurze Tuya pod różnymi markami i aplikacjami.
Najtańsze (jak Mi-Light) to radio w różnych częstotliwościach i z różnymi dziwnymi protokołami.
Jeśli miał bym wybierać z radiówki, to urządzenia do współpracy z zigbee2mqtt. Jeśli po taniości to eksperymenty z produktami opartymi na ESP8266 i zmiana oprogramowania (np Tasmota).

1 polubienie

To wydaje się fajne rozwiązanie, chodź trochę droższe:


Mam żarówkę Yeelight i bez problemu integruje się z HA.

@Cezary.K
Chyba zaryzykuję i kupię jeden sterownik na rozprucie go i testy.
Intryguje mnie ten temat gdyż spodobały mi się panele do sterowania oświetleniem jak i żarówki mają dobre ceny. Zobaczymy. Jak coś się uda to napiszę.

@Tomasz
Rozwiązanie fajne ale poszedł bym z torbami za tę taśmę :smiley:

Jest projekt integracji HA z Mi light.


Jak uda Ci się to uruchomić to uśmiechnąłbym się do Ciebie. Mam MiLight w domu tylko nie mam czasu żeby to ogarnąć.
2 polubienia

Autor rozwinął projekt, jest MQTT i powstał w styczniu ten poradnik:

Bardzo ciekawe rozwiązanie dla posiadaczy sprzętów. Okazuje się, że nie tylko Milight działą pod tym protokołem. Jest wiele brandów:

Informacja ze strony projektu RFLink

MiLight:

The Milight devices are also sold under the names:
LimitlessLED, Applamp, EasyBulb, Rocket LED, s`luce, iLight, iBulb, LinkUP, SuperBrightLeds, Kepsun and Kreuzer.

Gotowe pliki .bin do pobrania:

Zrobiona bramka, praktycznie ruszyła bez problemu. Kondensatory dodatkowe - ważne. Jednak, bez oryginalnej bramki bym nie ruszył, nie miałem info jakie adresy mają moje sterowniki RGB. Dopiero później sniffer zadziałał. Starsze sterowniki mają ESP, natomiast większość (albo wszystkie) nowych to mają nowy BL602… i już tasmoty nie wgrasz. Pozdrawiam.

1 polubienie