Żarówki IKEA i Piloty - problem z ponownym parowaniem

Cześć,

Mam mały problem z żarówką IKEA LED1836G9 i Przyciskiem E1743. Otóż wszystko ładnie działało, jednak dziś przez przypadek sparowałem przycisk z żarówką przez co rozpakowały mi się oba urządzenia w zigbee2mqtt. Na spokojnie usunąłem je z zigbee2mqtt, usunąłem również encje i chciałem sparować jeszcze raz. Ale nie chcą mi się sparować.

Nie mam pomysłu co jeszcze mogę zrobić aby ponownie sparować je do HA

Sprawdziłem plik configuration.yaml z zigbee2mqtt ale ich tam nie ma.

Może macie jakąś radę na to?

Dziś postanowiłem przywrócić konfigurację zigbee, i efekt tylko taki że widzę na mapie urządzenia ale nie chcą się połączyć :frowning:

image

WItam , te połączone z numerami to nie to ?

Nie, to termometry, chodzi mi o te opisane Ikea do których strzałki nie idą. W żaden sposób nie mogę ich ponownie sparować :frowning:

W logach czysto, wszystko działa, ale ponowne parowanie nic nie daje :frowning:

Od wczoraj walczyłem z podobnym problemem. Myślałem że tylko te na baterię są takie uparte. Problemem było ich skuteczne usunięcie.
obraz
Wpisz swój id urządzenia.
Super krowa i pm2 restart zigbee.
Dodaj urządzenie

2 polubienia

Dzięki dziś przetestuje i zobaczymy

Nie wiem jak pilot bo nie mam, ale żarówka nie została chyba zresetowana po poprzednim parowaniu o czym świadczyć może jej aktualna nazwa. 5 kolejnych włączeń żarówki IKEA przestawia ją w tryb parowania i powinna pojawić się nazwa numeryczna po sparowaniu.

Nie wiem już głupi jestem.
Zrobiłem jak pisałeś, ale nic nie działa nie mogę sparować żarówki i pilota. Wchodzą w tryb parowania ale się nie parują :frowning:

Już nie mam pomysłów i głowa mnie boli od przeglądania internetów na ten temat ;/

Logów nie ma
$ pm2 logs zigbee [TAILING] Tailing last 15 lines for [zigbee] process (change the value with --lines option) [PM2][ERROR] No file to stream for app [zigbee], exiting. $

[Edit]
Żeby było weselej przywróciłem kopie zapasową w której nie miałem ostatnio dodanej żarówki Müller Licht i jej już też ponownie sparować nie mogę :frowning:

Chyba momentami za głupi na to jestem ;/

[Edit 2]
Mam nowego pilota Müller Licht, jeszcze nie parowany nigdy i też nie chce się sparować :frowning:

Poczytaj podobny wątek : https://ai-speaker.discourse.group/t/zarowki-ikea-trdfri-integracja-przez-zigbee2mqtt-cc2531/268

Czytałem :wink:
Rozwiązałem problem, chyba przywiesił się stick z CC2531.
Zrezygnowany postanowiłem przenieść sonoff rf bridge w inne miejsce aby łapał przycisk dzwonka przy furtce i rozmontowałem wszystko wliczając stick CC2531.
Po ponownym podpięciu wszystkiego, zrobiłem restart bramki jak dodawałem kody dzwonka, i tak stwierdziłem że jeszcze sprawdzę przed snem raz parowanie. Wszystkie urządzenia się momentalnie sparowały.

Brak mi słów na to ale dzięki za wsparcie :beers:, a temat do kosza :wink: