AWOX - zigbee2mqtt

Może ktoś pomoże bo już się poddałem dzisiaj.
Kupiłem w castoramie żarówkę AWOX 33946 która w Z2M występuje jako AwoX 33943/33946 i powinna być obsługiwana.
Natomiast usilnie cały czas jest wykrywana jako: AwoX 33951/33948 co powoduje że działa tylko włącz/wyłącz oraz jasność bez możliwości RGB.
Szukam opcji co może być powodem że jest źle wykrywana i jak to zmienić (wymusić pracę jako inna) ale nie bardzo widzę jak.
Proszę o pomoc.

A próbowałeś manualną konfigurację w HA ze strony: ‘AwoX 33943/33946 control via MQTT | zigbee2mqtt.io’?

Może w rzeczywistości jest to żarówka o tym modelu bez RGB… Jest jakieś oznaczenie modelu na obudowie?

Mam 2 żarówki awox 33943, po pierwsze to automatyczne ich wykrywanie jest dopiero od z2m 1.19.1 jak dobrze pamiętam. w moim przypadku obie są wykrywane jako inny model tj. 33944, ale mają pełną funkcjonalność.
Na chwilę obecną z2m mam na conbe II ale na C2351 też śmigały na początku.

Zaraz spróbuje. Jak rozumiem to musze wstawić w samym HA mimo iż w Z2M jest wykrywana inaczej?
Będę eksperymentował.
Jeszcze dodam że używam najnowszej wersji 1.21.1 i pewny jestem że jest to żarówka RGB bo przez bluetooth działa poprawnie i wymaga aktualizacji żeby w ogóle się połączyć przez zigbee.
I pewnie działało by to ok gdyby nie fakt że ta na jaką jest wykrywana ma faktycznie tylko jasność i włącz/wyłącz.

Update.
Ręczne dodanie nic nie wnosi… nie widzę żadnej zmiany. Wydaje mi się że klucz do sukcesu to zmusić Z2M do poprawnego rozpoznania lub zmienić mu to co już rozpoznał… tylko jak?
Jako koordynator mam CC2652P
Posiadam również inną żarówkę AWOX która również została rozpoznana jako 33944 mimo iż jest to inny model ale również wszystko działa poprawnie jak u kolegi bo ma akurat taką samą funkcjonalność. A tutaj póki co problem…

1 polubienie

I jak rozwiązałeś problem? U mnie podobnie, nie wiem jak to rozwiązać.

Problem można powiedzieć sam się rozwiązał… Dałem sobie spokój na jakiś czas z tym… Nie udały mi się żadne próby ręcznego dodawania… Próbowałem żarówkę dodać po każdej aktualizacji Z2M i w którymś momencie już nie pamiętam w jakiej wersji wykryta została poprawnie… Może to zbieg okoliczności… sam nie wiem…

Jak to sparować z zigbee2mqtt ??


Udało się komuś dodać pilota do ha ??

Próbowałeś może przez 3s przytrzymać przycisk ON?

P.S. Na przyszłość - czym więcej linków z konkretami tym chętniej pomogę (inni pewnie też), zwłaszcza jak dajesz screena z dokumentacji to daj też linka do niej.

2 polubienia

Pilot przedstawia się w ha jakio żarówka [33951/33948]

Pilot najpierw resetuję według filmiku EGLO connect Support | EGLO a później tak jak napisałeś 3s przycisk ON.
Wersja Zigbee2MQTT 1.24.0 commit: [7a2ddf2]
Da się w jakiś sposób zmienić sposób przedstawiania się pilota w HA ??

Wygląda na to issue:

1 polubienie

OK dzięki, czyli czekam na aktualizację która naprawi ten problem.

aktualizacja zigbee2mqtt do wersji 1.25 rozwiązuje problem z pilotem awox i jest prawidłowo rozpoznawany. pozdro

2 polubienia

W castoramie w opolu jak by ktoś chcial piloty awox sa za 5 zł, Generalnie zmienil sie też chyba sposób ich parowania z HA. Najpierw trzeba polaczyc sie z aplikacja Awox i zaktualizować pilociki ,później wyjąc baterie włożyć spowrotem i jednoczesnie nacisnąć przycisk ON ( I ) i okrągłego kolorowego kółeczka z strzałka , pilocik zamruga 3 razy i dopiero wtedy mozemy ponownie nacisnąć przycusk ON ( I ) na 3 sekundy aż zamruga raz po czym Zigbee2mqtt go wyszuka.

3 polubienia

Fakt, są po 5 zł, ale opcje dostawy tylko odbiór lub firma transportowa = 630 zł :joy:
Jedyne co znam z Opola to pierwszy US :rofl:

1 polubienie

Mówisz ile chcesz, proszę kogos z Opola o kupno (akurat dzisiaj przejezdzalem kolo tej Castoramy), potem tylko kombinacja z tanią wysyłką.

Dobra cena - u mnie - sprawdzałem na stronach sklepów po 29,98… chociaż sugerowana cena sprzedaży (też na stronie sklepu to 19,98)…
Ciekawa polityka sklepu :-1:

Tak, moja castorama też przesadza, potrzebuję 3 piloty, płacę za 6 szt + paczkomat. płatność blikiem i po sprawie.

Ktoś jeszcze zainteresowany tymi pilotami z Castoramy z Opola bo mogę jeszcze zamówić, zostało 6 na stanie sklepu.
Nieaktualne, kupiłem wszystkie 12 stuk dla osób, które napisały na priv.

3 polubienia

@Mdk mam prośbę: pokaż zdjęcie z tyłu obudowy tego pilota Awox.