Zigbee2mqtt 1.21 na Conbee II nie działa

Po aktualizacji zigbee2mqtt z 1.20 do 1.21 na conbee II nie uruchamia się usługa zigbee2mqtt, są tylko ciągłe restarty usługi a w logach mam takie coś:

4|zigbee  | Building Zigbee2MQTT... (initial build)
4|zigbee  | , finished
4|zigbee  | Error: ENOENT: no such file or directory, open 'dist/.hash'
4|zigbee  |     at Object.openSync (fs.js:462:3)
4|zigbee  |     at Object.readFileSync (fs.js:364:35)
4|zigbee  |     at checkDist (/data/data/pl.sviete.dom/files/home/zigbee2mqtt/index.js:61:25)
4|zigbee  |     at processTicksAndRejections (internal/process/task_queues.js:97:5)
4|zigbee  |     at async start (/data/data/pl.sviete.dom/files/home/zigbee2mqtt/index.js:69:5) {
4|zigbee  |   errno: -2,
4|zigbee  |   syscall: 'open',
4|zigbee  |   code: 'ENOENT',
4|zigbee  |   path: 'dist/.hash'
4|zigbee  | }

Co może być przyczyną bo po powrocie do zigbee2mqtt 1.20 wszystko wróciło do normy, ale zbliża się wydanie stabilne Jarka i obawiam się że ten problem powróci.

I tak jak się obawiałem po aktualizacji do Jarek stabilny usługa zigbee2mqtt 1.21 nie uruchamia się a w logach jest tylko tyle:

4|zigbee  | Zigbee2MQTT:info  2021-08-25 16:55:56: Stopping zigbee-herdsman...
4|zigbee  | Zigbee2MQTT:info  2021-08-25 16:55:57: Stopped zigbee-herdsman
4|zigbee  | Zigbee2MQTT:info  2021-08-25 16:55:57: Stopped Zigbee2MQTT
4|zigbee  | Building Zigbee2MQTT... (initial build)
4|zigbee  | , finished
4|zigbee  | Error: ENOENT: no such file or directory, open 'dist/.hash'
4|zigbee  |     at Object.openSync (fs.js:462:3)
4|zigbee  |     at Object.readFileSync (fs.js:364:35)
4|zigbee  |     at checkDist (/data/data/pl.sviete.dom/files/home/zigbee2mqtt/index.js:61:25)
4|zigbee  |     at processTicksAndRejections (internal/process/task_queues.js:97:5)
4|zigbee  |     at async start (/data/data/pl.sviete.dom/files/home/zigbee2mqtt/index.js:69:5) {
4|zigbee  |   errno: -2,
4|zigbee  |   syscall: 'open',
4|zigbee  |   code: 'ENOENT',
4|zigbee  |   path: 'dist/.hash'
4|zigbee  | }

Pomoże ktoś?

wiem o co chodzi - zmiany w zigbee2mqtt (taraz jest pisane w TS a nie w JS)

Uwzględniliżmy te zmiany przy aktualizacji i po automatycznej aktualizacji powinno być OK…
więc wygląda na to, że zrobiłeś coś niestandardowo… gdybyś aktualizował z aplikacji to było by OK.

zrób tak:

pm2 delete zigbee 

(zakładając, że serwis u Ciebie nazywa się standardowo zigbee)

a nastepnie

cd ~/zigbee2mqtt

(zakładając że zigbee2mqtt masz w tym folderze)

i uruchom serwis tak

pm2 start index.js  --name zigbee --output /dev/null --error /dev/null --restart-delay=120000

zapisz serwisy

pm2 save

będzie OK

1 polubienie

Dziękuję za odpowiedź i pomoc.
Teraz wszystko wróciło do normy i usługa zigbee2mqtt uruchamia się prawidłowo.
Pozdrawiam

1 polubienie

Jednak coś jest na rzeczy. Zaktualizowałem swoją PRO 1 z aplikacji cierpliwie obserwując logi. Po aktualizacji zigbee uruchamiało się i restartowało co ok 30 s. w logach błędy jak u kolegi Marco. Rozwiązanie podane powyżej przez Jolkę pomogło ale chyba powinniście się temu przyjrzeć.

1 polubienie

U mnie było dokładnie tak samo, ciągłe resety zigbee2mqtt a w logach tylko to co wrzuciłem w poprzednich postach.
Chciałbym nadmienić fakt, że przeprowadziłem aktualizację standardowo do jednej z wersji Jarek Beta i widząc że zigbee2mqtt nie chce wstać po wielu próbach, przywróciłem ręcznie wersję 1.20 co poskutkowało normalnym funkcjonowaniem zigbee.
Więc może jest coś na rzeczy.

U mnie odpukać poszło zdecydowanie lepiej. Miałem już 1.20.0 na pokładzie DEV3 i odpaliłem z panelu aktualizację do stabilnego Jarka. Wszystko poszło w miarę szybko i z powodzeniem.
Z tym, że zauważyłem w integracji zigbee2mqtt, że zaraz po rozpoczęciu pracy wszystkich usług na bramce wszystkie stany czujników otwarcia/zamknięcia były najpierw niedostępne i stopniowo przechodziły na stan zamknięte, niezależnie od tego czy były zamknięte czy otwarte.
Dopiero restart HA z panelu spowodował, że stany czujników się zaktualizowały do stanów rzeczywistych (znaczy sprzed restartu wywołanego aktualizacją).
I tu pytanie co jest nie tak w restarcie z aktualizacji, że trzeba wykonać go ponownie ręcznie, aby się dane zaktualizowały?
Przy okazji doszło do ciekawej sytuacji kiedy to w Supli miałem aktualne stany czujników ZigBee a w AIS nie :wink: