Zwave-js-ui nowy sposób instalacji

Opis jak zainstalować serwer / usługę ZWave na bramce AIS dom i zintegrować z Asystentem domowym.

Instalacja

cd ~
git clone https://github.com/zwave-js/zwave-js-ui zwavejs2mqtt
cd zwavejs2mqtt
pkg install yarn
yarn install

yarn run build
yarn start

w przeglądarce wchodzimy na adres http://[ip-bramki]:8091

Dodanie usługi

pm2 start --name=zwave npm -- start

ustawienie portu /dev/ttyACM0 lub /dev/ttyACM1

Integracja w Home Assistant

1 polubienie

Witam serdecznie.
Jak poprawnie zaktualizować Z-Wave JS UI bez utraty ustawień?
Po ostatniej aktualizacji HA niestety pojawia się informacja o zbyt starej wersji serwera:
" Invalid server version: Z-Wave JS Server version (1.25.0) is incompatible. Update the Z-Wave JS Server to a version that supports at least api schema 26"

1 polubienie

tja… nie ma to jak porządny support i uaktualniane informacje w dziale “Dokumentacje”, na prawdę brawo …

Załoga AIS nigdy nie oferowało supportu, chyba że płatnie, ale prawda jest taka, że projekt jest martwy od jakiegoś czasu i dużo ludzi zdążyło uciec z AIS, sprzedali sprzęt i przeszło na natywne HA na terminalach/mini pc

2 polubienia

Z supportem to fakt. Źle to ubrałem w słowa. Całe sedno w tym co napisałeś kolego

Prorocze były słowa Artura,który przewidywał to co się stało.

1 polubienie

Mnie też trochę martwi fakt że AIS praktycznie już tonie gdy ja dopiero skończyłem robić swojego smarta. Nawet aktualizacje się już nie pojawiają, zobaczymy czy chociaż wrzucą coś na kanał PROD. Myślę że ja i wiele innych osób było by skłonne płacić jakaś miesięczna symboliczną kwotę i mieć support w razie problemów.

1 polubienie

No cóż “silnikiem” AIS jest zwyczajny Home Assistant, więc przy migracji stracisz tylko autorskie rozszerzenia, ale trzon zostanie.

Ja się bardziej zastanawiałem nad tym żeby nic na siłę nie aktualizować jak nie będą wypuszczać update na kanałach. Działać mi wszystko działa fajnie więc może lepiej tego nie ruszać żeby sobie nie narobić problemu :stuck_out_tongue_winking_eye:
do końca roku zostaję przy AIS a później pomyśle nad Intelem NUC