Zwave Aeotec problem

Witam po zakupie AI speaker pro i podłączeniu sick aeotec gen 5 wyskakuje mi błąd jak poniżej i nie wykrywa urządzenia zwave

Logger: homeassistant.components.ais_usb
Source: components/ais_usb/init.py:220
Integration: AIS USB (documentation, issues)
First occurred: 07:58:15 (1 occurrences)
Last logged: 07:58:15

Zwave settings error, exception: [Errno 2] No such file or directory: ‘/data/data/com.termux/files/home/zwavejs2mqtt/store/settings.json’

Czy mógłbym prosić szanowne grono o pomoc jak sobie poradzić z tym fantem?

1 polubienie

Jeśli chodzi o AIS to chyba wsparcie w androidzie utknęło na braku wsparcia

w zwykłym HA to działa.

Teoretycznie byłem zapewniany że jest rozwiązanie które działa i że jest już wgrana działająca automatyzacja na wersji pro a tu takie niemiłe zaskoczenie :pensive:

Moja odpowiedź nie jest oficjalna. Myślę że ktoś z ekipy AIS powinien się odezwać.

Na wszystkie modele bramek jest dostępny linux Armbian oraz HA Supervised na nim, a tam powinno raczej wszystko działać tak jak w zwykłym HA na każdej typowej platformie sprzętowej.

Informacja o tym jest w ogłoszeniu dostępnym na forum przed zalogowaniem.


Edit i jeszcze jedno z innej beczki, bo mi się dopiero przypomniało.
Aeotec trochę wywalił brzydkiego wała - 5 generacja sticka, to model Z-stick gen5 lub Z-stick gen5+ ale UWAGA - one się różnią sprzętowo
mimo, że nie różnią się wizualnie niczym (chyba są sprzedawane w innym pudełku, ale raczej nie zawsze tak było), nawet mają ten sam model ZW090-C
i sprawa jest taka - ten pierwszy nie spełnia specyfikacji USB i z niektórymi komputerami nie działa (w szczególności nie działa z Raspberry Pi, u mnie akurat działa z NUCem).
Podobno obejściem problemu jest podpięcie za pomocą aktywnego huba USB (aktywny = z własnym zasilaczem).
Musisz pokopać po centrum wsparcia Aeoteca, może jeszcze coś ze starej dokumentacji ocalało.

Tu jest firmware dla starej wersji - uwaga uwalenie przy aktualizacji nie jest objęte gwarancją!

To firmware dodaje SmartStart do starego sticka gen5