Asystent głosowy od początku

Witam Wszystkich.

Chciałbym założyć nowy temat dla tych co po raz pierwszy maja kontakt z asystentem.

  1. uruchomienie i podłączenie do sieci wifi

Tu myślę, że nie ma problemów

2.podstawowa konfiguracja

Tu myślę, że też nie ma problemów

3.konfiguracja urządzeń

I tu myślę, że są problemy dla każdego , który dodaję sterowniki (supla, tosmota, AIS)
Mnie bardzo intryguję dodawanie sterowników z oprogramowaniem AIS, tu jest potrzebny dokładny opis dla każdego sterownika SONOFF po zaprogramowaniu Jolki. A mianowicie ustawienia, gdzie co jest na jakim wyjściu cyfrowym. Myślę, że każdy kto przeczytał forum będzie dążył do zastosowania sterowników opartych na Jolce.

4.Zakładka urządzenia.

Po co to jest ?

5.Automatyzację

Myślę, że to jest w miarę jasno

  1. Scrypty

To na razie czarna magia

  1. Sceny

Myślę, że wiadomo o co chodzi

Chciałbym bardziej zagłębić się w konfigurację urządzeń. Co zastosować do czego, jaki sterownik do rolet, bram jaki do świateł … Co i jak wykorzystać aby później można było ustawić komunikację głosową, automatyzację np. do podlewania albo do sterowania piecem, ogrzewaniem… Pisałem na forum również o geolokalizacji, myślę, że dla wielu osób to jest ważne( po przybyciu otwieranie bram, zapalanie lamp i oczywiście powitanie w domu)Już nie mówię o innych urządzeniach z integracji.
Moja uwaga jest odnośnie podawania pogody, podaje jakieś bzdury z innego miasta ( i tu może sprawa ustawienia bramki). Wszystkie instrukcję, które są dostępne przeczytałem ale dla przęcietnego śmiertelnika to za dużo na raz. Może po kolei na forum podzielimy tematy według zkładek i bedziemy je opisywać. I wtedy każdy zrozumie z jaką ogromną maszyną ma do czynienia…

pozdr.