Integracje Supla

Witam.
Zrobiłem integrację supli do asystenta. Wszystkie sterowniki zostały dodane. Ale nie mogę sterować głosowo roletami. A druga sprawa to mam dodanego sonoff Basic z oprogramowaniem Supla i po integracji wykrył mi przełącznik ale nie wykrył czujnika temperatury. Może mi coś pomożecie za co z góry dziękuję.

Czy próba sterowania głosowo roletami coś wypluwa ? Cokolwiek w logu?
EDIT: przepraszam nie zauważyłem co słownik nawyczyniał :wink:

Nie wiem o co Ci chodzi… Pisz po Polsku !!!

Pozdrawiam

sprawdziliśmy i jest błąd - proszę zobaczyć wyjaśnienie, tu:

już nad tym pracujemy :slight_smile:

pozdrowienia

WItam.
Oki ale mnie chodzi dokładnie o sterowanie roletami z urządzeń supli. Sterowanie ręczne z programu działa, nie działa sterowanie głosowe np. otwórz roletę w kuchni…

pozdr.

Witam.
Jeszcze raz chcę wrócić do tematu integracji, może inne osoby potrzebują takiej pomocy… ?

Chciałbym dokładnie opisać moją integrację do asystenta.

Mam podłączone:

  • 4 sterowniki roletowe SUPLA (SRW-01),
  • dwa sterowniki SUPLA do sterowania oświetleniem (ROW-02),
  • jeden sterownik SONOFF 4CHPRO (oprogramowanie SUPLA, sterowanie nawadnianiem),
  • jeden sterownik SONOFF Basic z czujnikiem temperatury ( oprogramowanie SUPLA),
  • jeden sterownik AI-Speaker Gniazdko S26 (sterowanie lampką nocną),
  • jeden sterownik SONOFF Basic wraz z czujnikiem temperatury (oprogramowanie Tasmota)
  • jeden sterownik RGB (SUPLA SLW-01) brak integracji
  • dalsza rozbudowa o sterowniki bramowe, i tu pytanie , jakie sterowniki mam zakupić ?

  • Jeśli chodzi o sterowniki roletowe to integracja przeszła bez problemu, mogę nimi sterować z pozycji programu (asystentna) ale niestety nie mogę sterować głosowo. I tu mam pytanie, czy muszę coś dopisać, zmienić czy ustawić ?

  • Dwa sterowniki do sterowania oświetleniem (ROW-02) brak problemów

  • Sterownik SONOFF 4CHPRO (tu nie próbowałem automatyzacji, czas, temperatura, wilgotność) na tą chwilę brak problemów

  • I tu jest problem ze strownikiem SONOFF Basic z czujnikiem temperatury (oprogramowanie SUPLA) po integracji widzi sterownik ale bez czujnika temperatury. I tu mam pytanie, czy muszę coś dopisać, zmienić czy ustawić.

  • Jeśli chodzi o sterownik Gniazdko S26, tu nie ma problemów.

  • Czekam na sterownik SONOFF Basic wraz z czujnikiem temperatury (oprogramowanie Tasmota), i tu myślę, że nie będzie żadnych problemów.

  • Jeśli ktoś może to proszę o podpowiedzi i wyjaśnienie dlaczego nie które sterowniki nie działają ( brak sterowania głosowego, brak czujnika temperatury). Nie jestem programistą więc tu może jest problem bo nie wiem co i jak zmienić.

  • I jeszcze jedno pytanie chciałbym dodać kamerę (kamery, rejestrator) IP do asystenta ale nie wiem jak to zrobić. Czytałem i próbowałem to zrobić według opisu ale niestety nie poszło.

Za każdą podpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.

@kindziol podstawowe pytanie - masz własny serwer supli czy korzystasz z publicznego?
Jeśli wykorzystujesz publiczny serwer supli i wbudowaną integracje w bramce AIS to tu są ograniczenia, cytat z dokumentacji:

Oferujemy w systemie Asystent domowy integrację z SUPLA OpenAPI. Jest to pierwsza, jeszcze niekompletna wersja (obecnie obsługiwane są tylko żaluzje i przełączniki). Bazujemy na pakiecie PySupla i na integracji z Home Assistant autorstwa Michała Węgrzynka mwegrzynek.
Ta integracja skierowana jest do osób, które chcą sterować swoimi urządzeniami SUPLA także głosowo z Asystenta domowego.

Zgodnie z powyższy nie odczytasz temperatury z czujników, możemy sterować głosowo roletami jednak w oprogramowaniu bramki był błąd który został zlokalizowany i naprawiony o czym poinformował zespół AIS:

Na dzień dzisiejszy aby sterować głosowo roletami lub bramami musisz zaktualizować oprogramowanie bramki do wersji beta lub poczekać do wersji stabilnej która powinna się ukazać 15.01.2020.

Aby w pełni zintegrować suple z bramką musisz postawić własny serwer supli na raspberry pi zainstalować dodatkowo Supla-MQTT-Client a po stronie bramki AIS wykorzystać Broker MQTT. Dzięki takiej integracji bramką będziesz mógł sterować wszystkimi modułami supli, odczytasz z czujników wartości temperstury czy wilgotności, zapraszam do lektury - Ai-speaker - supla.org

Kamery IP to temat rzeka, musisz mieć prawidłowy link rtsp do swojej kamery, w menu kamery sprawdzić ustawienia i ograniczenia dla protokołu rtsp (producenci kamer mają różne ustawienia) u siebie wykorzystuje kamery samsunga SNO-L6083R w których mogę ustawić: ilość jednoczesnych polaczeń po rtsp, port, uwierzytelnianie rtsp czy limit czasu użytkowania rtsp oraz wybór odpowiedniego kodeka, chociaż
miałem w rękach kamerę gdzie w menu nie było żadnych ustawień rtsp ale oprogramowanie kamery wspierało ten protokół z uwierzytelnianiem.
Jak odczytać prawidłowy link rtsp z kamery - możemy wykorzystać program “URL Helper” lub sprawdzić tutaj:
1 - https://www.soleratec.com/get-support/rtsp/
2 - Connecting to IP Cameras
Przykładowy link dla kamery VIVOTEK:
rtsp://192.168.1.20/live.sdp
a tu dla kamery AXIS z uwierzytelnianiem:
rtsp://admin:admin@192.168.1.20/axis-media/media.amp
Jak masz już link rtsp do kamery sprawdź go w programie VLC - https://www.youtube.com/watch?v=-vTb6CP0N1M - jak działa to konfigurujemy bramkę:
w pliku configuration.yaml dodaj wpis:

# KAMERY RTSP
stream:
ffmpeg:
camera: !include camera.yaml

potem a katalogu głównym AIS utwórz plik camera.yaml i uzupełnij go:

- platform: ffmpeg
  name: brama
  input: rtsp://192.168.178.201:554/profile3/media.smp
- platform: ffmpeg
  name: taras
  input: rtsp://admin:admin@192.168.178.202:1554/h.264/media.smp

konfiguracja interfejsu użytkownika, dodajemy kartę “OBRAZ(GLANCE)” i działa.

2 polubienia

Witam.
Dziękuję za wyjaśnienie. Pracuję na serwerze SUPLI. Poczekam na aktualizację. Jeśli chodzi o kamerki to już działają pod asystentem.
Pozdrawiam

A jakie są polecenia głosowe do sterowania supla bez własnej instancji lub gdzie je znajdę i wiadomo kiedy będzie można się w całości zintegrować z supla bez własnego serwera ?

Wszystkie polecenia głosowe są takie same - nie ma dla nas znaczenia czy sterujemy przełącznikiem supla, blebox, fibaro, tuya, sonoff itd…
W tym systemie chodzi o to żeby sprowadzić różna protokoły i powymyślane przez producentów własne metody komunikacji z urządzeniami do jednego mianownika (wspólnego interfejsu API) -> przełącznik to przełącznik, żarówka to żarówka.

Polecam listę wbudowanych komend w dokumentacji i ogólnie dokumentację :wink:

mamy ładnie działający system wyszukiwania

Czyli dodawanie supli w ten sposób będzie nie konieczne za niedługo bo oni dodają wsparcie dla ha wraz z Instrukcją dostępna tutaj i będzie można usunąć chyba aktualną integracje bo coś u mnie zaczęła strajkować