Błąd aktualizacji tasmota-sensors.bin

Witam.
Mam problem z zaktualizowaniem czujnika temperatury i wilgotności esp8266 do najnowszej wersji AIS-Tasmota.
Wgrałem wpierw tasmota-minimal.bin a następnie próbuję wgrać tasmota-sensors.bin i dostaję następujący komunikat:
tasmota-sensors

Czy podpowie mi ktoś co może być tego przyczyną (ta sama procedura przy aktualizacji włączników plikiem tasmota.bin działa bezproblemowo).

Z tego co pamiętam są od któregoś wydania tylko dwa pliki, minimal i Tasmota PL. Nie ma już rozbicia na urządzenia.

Właśnie odwrotnie od wersji 8.x.x są rozbicia i to na coraz więcej wersji.
Tak jak pod tym właśnie linkiem AIS-Tasmota

Czyli niewłaściwy plik w/g instrukcji ma być tasmota-PL.bin

Tyle tylko że z tego co ja wyczytałem na stronie projektu Tasmota to aktualnie pliki tasmota.bin nie zawiera sterowników do czujników (w moim przypadku BMP/BME280).

Czujniki te pracuj po magistrali I2C / SPI. W Tasmota jest wparcie tego od dawna.

edit:
Sprawdzone, po wgraniu samego Tasmota-PL brak obsługi I2C, dodatkowo dograłem Tasmota sensor i można przypisać GPIO.

obraz

@Marco masz rację z plikami. Ciężko nadążyć za tymi zmianami.

A czy jest możliwe aby zrobić sterownie rolet i ds18b20 na jednym urządzeniu z tasmota?

Jak najbardziej, nawet kilka. Obecnie Tasmota obsługuje max. 8szt czujników DS pod jednym GPIO.
To duża zaleta tych cyfrowych sensorów.

obraz

Przekaźniki - 2xGPIO
Przyciski - 2xGPIO
4 czujniki DS18b20 - 1xGPIO

a tu masz opisane jak to się robi

Witam

Jakiego modułu używasz do tego sterowania?

Ja nie używam, bo jak zakładałem to nic o HA i Tasmota nie wiedziałem. W puszkach siedzi od paru lat Zamel Exta Life. Jak bym zakładał, to chyba poszedł bym w Shelly 2.5


Małe, z pinami do flashowania. Na deser pomiar energii. No i od Słowian. Ale nie zgłębiałem tematu.

U mnie są płytki z esp8266 ale nie wiem czy moge robić reklamę bo robi to jeden chłopak z Siedlec i wystawia na olx. 8 sztuk póki co pod supla ale na dniach będzie tam tasmota.

Uprawnienia SEP konieczne :wink:

Coś takiego jeszcze znalazłem:
LoraTap - roleta lub przełącznik 2ch - 65zł w różnych miastach. To ma obudowę.


obraz