Budujemy Termostat (AISpeaker - Home Assistant)

Tak. Uzywajac konsoli tasmota mozesz ustawic offset dla czujnika temperatury, wykorzystujac komende TempOffset

1 polubienie

Oki @badzio
Chodzi o to:

TempOffset -12.6..12.6 = Ustaw wartość przesunięcia kalibracji dla raportowanej telemetrii temperatury
To ustawienie ma wpływ na wszystkie czujniki temperatury w urządzeniu.

A możesz mi podpowiedzieć jakie wartości ja mam wpisać jeżeli mój oszukuje o 0.75.

Znaczy sie ze zawyza temperature o 0.75? To wpisz TempOffset -0.75

@badzio
Myślę, że kalibracja się powiodła przy aktualnej temperaturze. Teraz poczekam jak spadnie czy się pokryje.
Dzięki

Mam jeszcze jedno pytanie, może ktoś wie, jaki jest czas na zapytanie bramki do sterownika i czas na odpowiedź. Czy da się to ustawiać ?

To sterownik wysyła status do bramki -> TelePeriod

Witam.
Jednak z tą kalibracją nie jest do końca dobrze, bo po około 10 godzinach i tak jest różnica w mierzonej temperaturze na innych termometrach. Spada na nim około 0.3 stopnia ( czyli mam na dwóch 22,5 a na moim 22,2. Czy możecie mi zaproponować coś innego ( ja teraz używam sonoff basic z DS18B20 ). Coś bardziej dokładnego.

bme280 lub si7021 jeżeli nie będziesz miał kłopotu z montażem np na rurze.

Czyli mieści się w skali dokładności jaką podaje producent +/- 0,5°C.

BME - +/- 1°C
si7021 - +/- 0,4°C

Czy macie może wiedzę dla czego komenda TempOffset zawsze zwraca mi: dom_FAFF84/stat/RESULT = {"Command":"Unknown"}
Mam wgraną tasmotę 6.6.0 i 6.7.1

[EDIT]
Nie było tematu, na tasmocie 6.6 i 6.7.1 nie działa TempOffset, po aktualizacji do 8.5 śmiga wszystko.

Cześć, Panowie, jak u Was wygląda sytuacja z ogrzewaniem. Działa ten termostat, jak ze stabilnością? Klient poprosił mnie o propozycję na sterowanie podłogówką w całym domu 10 stref do kontroli na 2 piętrach i się zastanawiam czy mu nie zaoferować systemu opartego na ais doszło by do tego kilka rolet i z czasem pewnie kilka innych rzeczy. Ale przez natłok aktualizacji i zmian w HA mam obawy.

Termostat działa, ale HA u klienta bym się nie odważył :slight_smile:
Jak jest wkręcony, że sam się będzie bawił to tak, ale jak masz to zrobić i ma działać to raczej sobie odpuść. Będzie dzwonił o 6 rano, ze zimno, bo wieczorem zrobił aktualizację.

Też to brałem pod uwagę ale szukam właśnie opcji do wyłączenia powiadomień :slight_smile: o aktualizacji.

1 polubienie

Witam. Czy ktoś kompilował OpenMQTTGateway pod jolkę z auto Discovery ? Ewentualnie prosił bym o opis (po polsku a nie odnośnik do dokumentacji tasmoty) jak połączyć termometry LYWSD03 przez esp32 i tasmotę, czy jest konieczna zmiana oprogramowania termometrów (ewentualny opis po polsku), jestem na etapie kopiuj wklej i trudno mi nadążyć za zmianami w AIS szczególnie składnia plików konfiguracyjnych to horror spacje, myślniki które nie zawsze w przykładach są uwzględnione.

Nie ma lepszego źródła informacji jak strony projektów, które chcesz wykorzystać.
W dzisiejszych czasach bariera językowa dzięki technologi tłumaczeń wbudowanej w przeglądarkach internetowych praktycznie znika. Więc bierz się do czytania, nie czekając na gotowce.

Chciałeś po Polsku… więc podsyłam jak wyciągnąć “bind_key”.

Oraz przykłady dla tworzenia własnej reguły z auto Discovery.

Dzięki za odpowiedź, zabieram się za czytanie, do tłumaczeń automatycznych trzeba się przyzwyczaić i mieć wiedzę która uzupełni ich niedostatki.

1 polubienie

To prawda…

Jeśli będziesz miał bariery z Tasmota, to masz jeszcze alternatywę w postaci ESPHome - wydaje mi się, że na początek jest łatwiej z wdrażaniem się w YAML. Discovery w ESPHome masz zawsze, bo kompilujesz plik bin z pliku YAML i wgrywasz jeden do ESP32 ze wszystkim co sobie dodasz.

Witam.
Potrzebuje pomocy. Jaką wydać komendę w konsoli aby zmniejszyć czas zapytania do DS18x20 o aktualną temperaturę?

obraz

Dziękuje @Cezary.K .
O to mi właśnie chodziło.